Hogyan éld túl a szakítást, ha valójában sosem voltatok együtt?
Mindegyikünk retteg attól, hogy előbb utóbb meghalljuk ezeket a szavakat: "Ez már többé nem működik köztünk". Főleg akkor lehet ez sokkoló, ha úgy éreztük minden a legnagyobb rendben van. Egy szakítás rengeteg fájdalommal jár és ennek a szintjét nem befolyásolja a kapcsolat időtartama. Az érzelmeink ugyanolyan erősen kialakulhatnak egy pár hetes esetleg napos "ismerkedés" alatt.
Ezeket láttad már?
A különböző társkereső oldalak és applikációk pedig nem igazán tesznek jót az érzelmeinknek. Kiválasztjuk azokat az embereket, akik igazán szimpatikusnak tűnnek nekünk és vonzódunk hozzájuk. A beszélgetés során kialakul egy kapcsolat a másik személlyel és annak a megszakítása után természetes, hogy rosszul fogjuk magunkat érezni. Még a legrövidebb kötődés is fájdalmat fog előidézni. A szakítás egyből eszünkbe juttatja, hogy mit hozhatott volna a jövő ennek a kapcsolatnak, ha ténylegesen létrejött volna.
A randioldalakon gyakran a leírás alapján kialakítunk egy képet magunkban a másik személyről és igazából ehhez a fantáziaképhez fogunk vonzódni. Valós párkapcsolat nem alakul ki a másik féllel, de mégis fájdalmat érzünk, amikor elveszítjük. A fantáziánk kialakít egy képzeletbeli kapcsolatot, ami eltérhet a valódi kapcsolattól és ebben az esetben is csalódás ér minket, mivel nem azt kapjuk, amit előre elterveztünk.
7 tipp, amivel túljuthatsz a szerelmi csalódásodon
7 tipp, amivel túljuthatsz a szerelmi csalódásodon
A szakítás folyamata gyakran egy visszalépésnek érződik. Kutatások bizonyítják, hogy fizikai tünetek is jelentkezhetnek miután elválnak útjaitok. Ilyen lehet az immunrendszer legyengülése miatti megfázás, fájdalom érzése a végtagokban vagy fáradtság. Ebben az időszakban nagy figyelmet kell fordítani a fizikai s mentális egészségre egyaránt.
Most pedig beszéljünk a továbblépésről egy olyan kapcsolat után, ami igazából nem is létezett. Az érzelmeid igenis valósak voltak. A gyászolás a "kapcsolat" hosszúságától függetlenül végbe fog menni. Fontos, hogy ne érezzük rosszul magunkat az érzelmeink miatt, el kell fogadnunk őket és hagyni kell időt a gyógyulásra. Legjobb beszélni egy családtaggal vagy baráttal az érzelmekről és minél több időt tölteni a barátokkal és azokkal a tevékenységekkel, amikkel örömöt lelünk.
Érdemes arra gondolni, hogy milyen jó, hogy nem hetekkel később utasítottak el, amikor már még mélyebb érzéseket táplálsz, hanem még az elején megtudtad, hogy ő nem érez irántad többet. Később sokkal nagyobb csalódás érne, most pedig akármennyire is fáj, arra kell gondolnod, hogy sokkal jobb, hogy ez most történt meg, így hamar felépülsz majd.
A jövőben pedig egy hosszabb és lassabb folyamat alatt próbáld meg kiismerni a másik embert mielőtt mély érzelmeket táplálnál. És ne felejtsd el, hogy a gyógyulás első lépése a fájdalomnak az érzése - ami teljesen normális. Menj szórakozni barátaiddal, bulizzatok, ismerkedj - ezek a dolgok segítenek majd túllépni, és a fájdalmat elnyomni.