Hogyan befolyásolja a fogamzásgátló tabletta a párválasztást?
Az előző bejegyzésben írtam arról, hogy a csókolózás által mennyi mindent tudhatunk meg a másikról. Arról, hogy mennyire illik hozzánk vagy mennyire sem. Mindezt pedig automatikusan, a nyálunkban lévő hormonok, a másik illata, íze segítségével szűrjük le.
Ezeket láttad már?
Felmerül azonban a kérdés, hogy mi történik akkor, ha a hormonrendszerbe, mely tulajdonképpen minden infromációt tartalmaz rólunk "idegen" hormon kerül, megtévesztve ezzel mindenkit?
Vannak olyan kutatók és orvosok, akik azon a véleményen vannak, hogy rengeteg galibát okozhat a párválasztásban a mesterséges hormonok használata, mint például a fogamzásgátló tabletta.
Evolúciós szempontból az a jó, ha olyan párt választunk, akinek a genetikája eléggé különbözik a miénktől. Így érhető el ugyanis az, hogy a gyermek a lehető legerősebb immunrendszerrel, a lehető legjobb adottságokkal szülessen, a lehető legtöbbet kapja a szülőktől.
Kutatások szerint a tabletta használatakor úgy változik a hormonrendszer, hogy sokkal inkább olyan párt választunk, aki hasonlít ránk. Persze itt nem külső jegyekre kell gondolni, bár olykor akár abban is lehet némi hasonlóság.
A gond pedig akkor válhat világossá, amikor a pár babát szeretne. Minél hasonlóbb ugyanis a két ember genetikája, annál nehezebben esik teherbe a nő. Így azok az orvosok, akik a fenti állásponton vannak, sok meddőségi problémát erre vezetnek vissza.
Persze sok oka lehet annak, ha egy párnak nem adatik meg a gyermekáldás, de mindenképp érdekes kérdéseket vet fel, hogy mit is teszünk a szervezetünk finom mechanizmusaival azáltal, hogy gyógyszereket kapkodunk be minden nap, éveken keresztül.
Azonban nem feledkezhetünk el arról sem, hogy gyógyszer nélkül is rengeteg hormont kap a szervezetünk, hisz az élelmiszeripar által használt anyagok is jelentősen módosíthatják testünk működését.