Hétköznapi dolgok, amelyekkel segíthetsz másokon
Szponzorált tartalom
Tudományos kutatások eredményei szerint a jótékonyság – az önkéntes munkától a pénz adományozásán át a kedvesség mindennapi megnyilvánulásáig – hozzájárul az általános jóllétünkhöz és a hosszú élethez.
Ezeket láttad már?
Ez nem is meglepő, hiszen nincs is jobb érzés, mint az, amikor tudjuk, hogy jót teszünk és segítünk egy másik személyen. A segítségnyújtás számtalan formáját ismerjük, de legtöbb esetben semmilyen bonyolult dologra nem kell gondolnunk, a mindennapjainkba is beiktathatjuk a segítségnyújtást. Ami pedig a legfontosabb, hogy edukálhatjuk a környezetünket, nevelhetjük úgy a gyermekeinket, hogy számukra már a jótékonykodás és segítségnyújtás egy bevett szokás legyen.
Hogyan segíthetünk másokon a mindennapokban?
Megunt ruhák
Ha gyermekeinket úgy neveljük, hogy a megunt ruháikra kincsekként tekintsenek, melyek mások számára aranyat érnek, azzal nem csak a divat körforgását tesszük fenntarthatóbbá, hanem sok rászoruló ruházkodása is egyszerűbbé válik. Szerencsére egész évben elajándékozhatjuk ruháinkat, hiszen számos jótékonysági szervezet örömmel fogadja a jó állapotban lévő, megunt textíliákat, melyeket eljuttatnak a rászorulóknak. Az iskolakezdés időszaka pedig kiemelten fontos a felajánlások szempontjából, hiszen sok család számára nehézséget okoz a szükséges felszerelés, ruházat beszerzése.
Jótékonysági akció
Azzal is jótékonykodhatunk, ha megvásárolunk bizonyos termékeket. Nem kell hatalmas befektetésre gondolnunk, elég csak odafigyelnünk arra, hogy olyan terméket válasszunk, melynek megvásárlásával valamilyen jótékonysági szervezetet támogatunk. A Dörmivel például a Magyar Gyermekmentő Alapítvány munkáját támogathatjuk, mivel minden megvásárolt Dörmi után 2 forinttal segítik a Magyar Gyermekmentő Alapítványt egy új mentőautó beszerzésében. Így a kijelölt időszakban akár már egy Dörmi megvásárlásával is hozzájárulhatsz az adomány mértékéhez. Ha nassolás közben tudjuk, hogy ezzel az apró gesztussal milyen nemes ügyet támogatunk, biztosan szebb is lesz a napunk.
Adó 1 százaléka
Sajnos sokan még mindig nincsenek tisztában vele, hogy a személyi jövedelemadó 1+1 százalékának felajánlása hogyan működik, pedig 1% civil szervezeteknek, a másik +1% -ot pedig vallási közösségnek vagy a kiemelt költségvetési előirányzatnak ajánlhatjuk. Elsőre úgy tűnhet, hogy fejenként csak egy nagyon kis összegről dönthetünk, viszont sok kicsi sokra megy, minél többen ajánljuk fel azt az egy százalékot, annak több hátrányos helyzetű gyerek havi élelmezéséhez elegendő összeg gyűlik össze, annál több gyerek juthat tanszerekhez vagy éppenséggel megfelelő kórházi ellátáshoz.
Szabadidőnk tudatos kihasználása
A segítségnyújtás nem csak a jótékonysági tevékenységekben merül ki, beletartozik az is, hogy tudatosan segítünk másokon. Nézzük körül a közvetlen környezetünkben, hiszen könnyen lehet, hogy van olyan idős, vagy beteg szomszédunk, rokonunk, aki segítségre szorul és már azzal megkönnyíthetjük a mindennapjait, ha a szabadidőnket neki szenteljük. Sokszor egy bevásárlás lebonyolítása vagy egy fél órás beszélgetés is sokat segíthet. Ha úgy döntünk, hogy szabadidőnkből néhány órát önkénteskedésre szánunk, segítsünk akár állatmenhelyeken is, ültethetünk fát, de akár szociális intézmények munkáját is segíthetjük azzal, hogy idős emberekkel foglalkozunk.