Félsz, hogy kárt teszel a ruháidban? Így mosd őket, hogy ne legyen gond
Általában a legtöbb ruha, amit napi szinte hordunk sportosabb stílusú és az anyaga is egyszerűen tisztítható, ezért könnyed mozdulattal be lehet őket dobni a mosógépbe. Viszont egyes ruháink címkéjén láthatjuk, hogy csak a tisztítóban lenne szabad kimosni őket. Ez viszont nem minden esetben van így.
Ezeket láttad már?
Legtöbbször megijeszt minket ez a címke és egyből sietünk a tisztítóba a ruháinkkal és egy vagyont ott is hagyunk. A gyártók általában a hibáztatás elkerülése miatt rakják bele ezeket a címkéket a ruhadarabokba, mivel így az emberek a tisztítót teszik felelőssé az okozott károk miatt.
Erre többé nem lesz szükség, mert most eláruljuk milyen anyagokat és hogyan tudsz otthon tisztítani anélkül, hogy kárt tennél a ruháidban.
1. A vászon, gyapjú, kasmír és a selyem azok a természetes anyagok, amiket otthon is kimoshatunk, ahelyett, hogy tisztítóba vinnénk.
2. Ha a címkén az szerepel, hogy mosógépben nem mosható a ruha, akkor semmiképpen ne próbálkozzunk a gépi mosással.
3. A kényes anyagokat próbáljuk meg kézzel, alacsony hőfokú vízben kimosni.
4. Mosás előtt bizonyosodjunk meg a ruha moshatóságáról, először egy kisebb és kevésbé látható részen teszteld az anyag reakcióját.
5. Ha úgy ítéljük meg, hogy az anyag nem reagál rosszul a vízre, kimoshatjuk kézzel, viszont ügyeljünk rá, hogy ne nyomkodjuk meg túlságosan és túl hosszú ideig se hagyjuk állni a vízben.
6. Áztassuk be, hagyjuk egy kicsit állni, majd csavarjuk ki belőle a vizet.
7. A szárításnál nagyon ügyeljünk arra, hogy ne legyen ideje a ruhának a gyűrődésre, hiszen számos esetben a vasalás nem megoldható.
8. Akasszuk fel a ruhát, így szépen kilógja magát és a maradék víz is kicsepeg belőle.
A nyári depresszió létezik - de ezekkel a módszerekkel elkerülheted
A nyári depresszió létezik - de ezekkel a módszerekkel elkerülheted
9. Természetesen nem minden anyaggal lesz könnyű dolga az embernek, például a bőrt csak akkor mossuk ki, ha a cédulája azt írja, hogy lehet.