Ezért idd ezentúl csak fahéjjal a meleg tejet
Neked mi a kedvenc reggeli vagy esti italod? Sokaknak egy pohár finom, meleg tej az, ami nélkül egyetlen napjukat sem tudnák elképzelni. Ezt pedig a legtöbben egy abszolút pozitív dolognak tartják. A tej ugyanis viszonylag kevés kalóriát tartalmaz, finom az íze, sőt még a kalciumnak és a B-vitaminnak is kiváló forrása. Ha pedig fahéjat is adsz hozzá, egy még értékesebb italt kaphatsz - és nem csak az íze miatt.
Ezeket láttad már?
Sokan kiállnak amellett, hogy teljesen egészséges szokás minden nap tejet inni, fahéjjal keverve pedig legalább duplájára nő az előnyeinek a száma. A fahéj kis mennyiségben fogyasztva ugyanis köztudottan egy hihetetlenül értékes fűszer, az már pedig csak a ráadás, hogy egy igazán finom italt kaphatunk. Minden előnyét figyelembe véve még az sem túlzás, hogy szinte hiba lenne, ha ezentúl nem mindig fahéjjal innád a meleg tejet.
Csillapítja a köhögést és a megfázást
A hűvösebb hónapokban szinte mindannyian legalább egyszer átesünk egy kellemetlen megfázáson, amelyhez sokszor köhögés is társul. A fahéj a benne található antioxidánsoknak köszönhetően erős támaszt nyújt a szervezetünknek a védekezésben, egyúttal pedig erősíti az immunrendszerünket. Ezt figyelembe véve megelőzés céljából, és akkor is érdemes fahéjas meleg tejet innod, ha már megbetegedtél.
Segít az álmatlanságon
A mai világban a rohanó életmódunk, és különösen a digitális eszközeinkkel lefekvés előtt eltöltött idő is bőven elegendő lehet ahhoz, hogy aztán álmatlan éjszakáink legyenek. Emellé pedig jön még megannyi olyan tényező, mint például egy betegség, egy stresszes nap, vagy egy fontos esemény miatti izgalom, amely szintén megnehezítheti, hogy nyugodt alvással töltsük az éjszakáinkat. A fahéjas meleg tej azonban aktívan fellép a stressz ellen, így ha elalvás előtt néhány órával iszol egy csészével, az éjszakáid is pihentetőbbek lehetnek.
Védi a fogaink egészségét
Gyakran hallhatjuk, hogy sok ital, például a cukros üdítők milyen káros hatással lehetnek a fogaink egészségére. A fahéjas meleg tej azonban nemcsak, hogy nem árt, de duplán kedvez a fogainknak: a tej a kalciumtartalmával segít megőrizni az épségüket, a fahéjnak pedig erős gombaölő és antimikrobiális tulajdonságai is vannak. Így miközben kortyolgatod ezt a finom italt, elpusztítja a káros baktériumokat, megelőzve az esetleges gyulladásokat és egyéb problémákat.
Csökkentheti a vércukorszintedet
A kutatások szerint a 2-es típusú cukorbetegségben szenvedőknél napi egy gramm, nagyjából fél teáskanál fahéj elfogyasztása kifejezetten kedvező lehet, és csökkentheti a vércukorszintet. Cukorbetegként azonban elsősorban mindig azt vedd figyelembe, hogy a kezelőorvosod mit tanácsol, és fahéjas meleg tejet is csak akkor igyál, ha ő is jónak látja. Megelőzés szempontjából viszont biztosan nem árthatsz vele magadnak, ha akár minden nap is megiszol belőle egy csészével.
Enyhíti a menstruációval járó kellemetlenségeket
Tudományosan is bizonyított, hogy a fahéj képes csökkenteni a menstruációs vérzéssel járó fájdalmat, valamint az esetlegesen jelentkező hányingert vagy a hányás gyakoriságát. Sőt, még a nők igen nagy részét érintő premenstruációs szindróma esetén is segíthet. Meleg tejjel együtt, egy jó vastag takaróval bekuckózva pedig még jobban eshet a szervezetünknek.
Hogyan készítsd el?
A fahéjas meleg tej elkészítése amellett, hogy egyszerű, mindössze néhány percet vesz igénybe. Vegyél elő egy kisebb edényt, önts bele egy csésze tejet, adj hozzá a 1-2 csipet fahéjat, majd hagyd melegedni egészen addig, amíg fel nem forr. Ezután vedd alacsonyabbra a hőmérsékletet, töltsd ki egy csészébe, és ízlés szerint adj hozzá egy csepp mézet. Egy kevés fahéjat a tetejére is szórhatsz, majd fogyaszthatod is ezt a mennyei, egészséges, de mégis roppant könnyen elkészíthető italt. A hagyományos tej helyett növényi alternatívákat, például mandula- vagy rizstejet is nyugodtan használhatsz.
Forrás: bebeautiful.in, indiatimes.com, sweetishhill.com