Ezért veszélyes az otthoni fogfehérítés
Ma már számtalan otthon elvégezhető fogfehérítési módszer létezik, sok esetben hasonlóan jó eredményeket érhetsz el, mint a fogorvosnál végzett költségesebb fogfehérítő eljárásokkal. De vajon megéri hosszú távon otthon kísérletezni, mint szakemberhez fordulni?
Ezeket láttad már?
Ki ne vágyna egy csillogó, fehéren ragyogó fogsorra! Dr. Fülöp Papp Márta, a Naturadent esztétikai és lézerfogászat vezető fogorvosának segítségével összeszedtük, az otthon végezhető fogfehérítési módszereket, melyek nagyon sok esetben amennyire hatékonyak, hosszú távon olyannyira ártalmasak is, hiszen károsodhat a fogzománcod, irritálódhat az ínyed, gyulladás alakulhat ki.
Nem éri meg kísérletezni!
Nem hiába használták hosszú évekig fogfehérítésre a szódabikarbóna és a citromlé keverékét, amit szinte minden élelmiszerboltban könnyedén be tudsz szerezni. A fehérítő hatása tényleg bravúros, azonban tudnod kell, hogy a savas hatás miatt a fog felszíne érdes lesz a fehérítés után, a fogzománc sérülhet, a szennyeződések könnyebben megtapadnak a fog felületén, így a kezelést követően sárgásabbak lehetnek a fogak, mint a kezelés előtt. Ugyanez vonatkozik citrusfélék levével való öblögetésre vagy a héjukkal való átdörzsölésre is, mivel hosszútávon a gyümölcsben lévő citromsav károsíthatja a fog felszínét, hisz a fogból kalciumot kivonva roncsolhatja a zománcot. Sokan a sóval való dörzsölésre esküsznek, pedig ez sem veszélytelen módszer. A só szemcséi ebben az eljárásban is koptathatják a fog felső rétegét, ez pedig később további problémákat okozhat. Arról pedig még nem is beszéltünk, hogy ez a módszer könnyen felsértheti az ínyedet is, melynek gyulladása akár a fogak elvesztéséhez is vezethet.
Alvásdetox 7 pontban, hogy kiegyensúlyozottabb legyél
Alvásdetox 7 pontban, hogy kiegyensúlyozottabb legyél
Csodaszerek pro és kontra
Ma már rengeteg fogfehérítő készítménnyel találkozhatsz a boltok polcain, azonban ezek a készítmények sem garantálnak tartós és ugyanakkor biztonságos megoldást. Egyrészt a kávé-, vörösbor- és teafogyasztás, dohányzás – kiiktatása, csökkentése nélkül nem garantálható a tartós fehérség. Másrészt a fogkrémekben található apró szemcsék leradírozzák, ledörzsölik a fogak felszínén található elszíneződéseket, de védőrétegét is koptatják. Ez a kopás pedig érzékenységet okozhat, sőt a szemcsék a gyomor nyálkahártyáját is irritálhatják. Tény, hogy a különböző ecsetelők vagy fehérítő tollak igen magas arányban tartalmaznak valamilyen fehérítő anyagot, de sok esetben mégis veszélyes lehet, főleg, hogy ezeknél a kezeléseknél semmi sem védi a fogínyt.
Glamour- tipp: A lézeres fogfehérítés nemcsak a fogak biztonsága és a hatékonyság miatt jobb választás az otthon végezett fehérítések helyett, de segít, hogy a fogak egészségesebbé, kevésbé érzékennyé váljanak, mindezt úgy, hogy védi az ínyt is. A kezelés teljes mértékben fájdalommentes és orvosok által jóváhagyott, így biztonságban érezheted magadat.
A cikk eredetileg a GLAMOUR magazin 2019. novemberi lapszámában jelent meg.