Csak barátkozik vagy többet is akar? Mutatjuk, mi árulja el a valódi szándékait
Vajon csak baráti csevejre vágyik vagy igazi randira hívott? Egy friss ismeretség esetén nem sok támpontod van, hiszen nem ismered a másik reakcióit, természetét, így nem könnyű kitalálni, vajon mik is a szándékai. Segítünk megfejteni!
Ezeket láttad már?
Alapszabálynak is tekinthető, hogyha egy srác minden különösebb ok nélkül hív el egy baráti italra, az az ő részéről azt jelenti, hogy tetszel neki, és jobban meg akar ismerni. Ezt mindig tartsd szem előtt! Kínos például, ha egész este fantasztikusan szórakoztok, majd kibököd a végén, hogy „jaj, sietnem kell haza, mert a pasim már vár". Ha bizonytalan vagy abban, randiról vagy baráti csevejről van-e szó, és történetesen nem vagy egyedülálló, mielőtt igent mondanál, mintegy véletlenül említsd meg, hogy foglalt vagy. Mondd például, hogy „a szerda jó is lenne, a vőlegényem akkor úgyis focizik". Ez persze fordítva is igaz: ha munkatársak vagytok, és együtt dolgoztok egy projekten például, vagy bármi más kifejezetten indolkolja, hogy leüljetek kettesben, ne álmodozz egyből arról, hogy ennek többletjelentése van.
Mire figyelj közben?
A testbeszéd árul el a legtöbbet. Ha testével egyértelműen feléd fordul, esetleg egyre közelebb húzódik, pedig rengeteg hely van, ha nagyon látványosan közel hajol hozzád, miközben beszél vagy hallgat téged, akkor nagy valószínűséggel odavan érted. Ezt abból is rögtön érezheted, ha egy olyan helyen, ahol veled szemben és melletted is van hely, melletted foglal inkább helyet. Másik fontos jel, hogy túlságosan érdeklődve hallgat. Élénk szemekkel néz és teli szájjal vigyorog, bármiről beszélsz is, és még akkor sem olvad le a mosoly az ajkairól, ha te éppen a pincérrel veszekszel. Emellett feltűnik, hogy minden lehetséges eszközzel igyekszik maradásra bírni. Vagyis: nem hagyja kifulladni a beszélgetést, mindig újabb és újabb témákat hoz föl, ha akár csak egy percre is beáll a csend, és ahogy az utolsó kortyot emeled a szádhoz, máris izgatottan kérdezi, hozhatja-e a következőt.
Ne vedd negatív jelnek, ha sokat beszél. Ez ugyanis jelezheti azt, hogy fél a beszélgetés kifulladásától és azt is, hogy nagyon zavarban van. Márpedig mindkettő akkor fordul elő, ha tetszel az illetőnek. Igazából leginkább az első randevú alatt mérheted le, mennyire van oda érted egy pasi. Sokan ugyanis megijednek az erőteljes vonzalomtól, így akár még egy frenetikus randevú után sem jelentkeznek másnap azonnal. Ezért érdemes szem előtt tartani azt a szabályt, hogy ha egy tényleg minden értelemben remek randink volt valakivel, aki a fent felsorolt „odavagyok érted-tünet" mindegyikét megvillantotta, akár egy hetet is várhatunk, mielőtt elkezdjük szidni, amiért nem hívott.
És mire a találkozó után?
Ne aggódj, a fenti eset elég ritka, és aki fülig beléd zúgott, az nagy valószínűséggel már a randit követően küld egy "Jó éjt" jellegű üzenetet. De az is nagyon gyakori, hogy másnap ír valamit, ami látszólag csak egy vicceskedő semmiség, ám itt maga a gesztus az árulkodó, nem a szöveges üzenet tartalma. Ha a randi utáni délután dob egy üzenetet, hogy „látod, megmondtam, hogy ma nem fog esni az eső", vagy egy e-mailt azzal, hogy „itt küldöm csatolva a videót, amiről beszéltem", kérdés sem merülhet föl, mennyire elolvad tőled a pasas. A lényeg: figyelj azokra a jelekre, melyek azt mutatják: az illető szinte kényszert érez rá, hogy folyamatos kapcsolatban legyen veled a következő találkozásig. Akkor is, ha nem romantikus versekkel bombáz, csak átküldi a fotót az újonnan vásárolt motorjáról.