Az 1956-os forradalom nőikonjai
Volt, aki várandósan lett parancsnok, és olyan is, aki harc közben veszítette el szerelmét. Az `56-os forradalom 60. évfordulóján még mindig kevés női hőst tudunk nevén nevezni, pedig rengeteg lány és asszony küzdött szenvedélyesen a szabadságért. `56 női hősei, a pesti lányok különböző karakterek, azonban a mérhetetlen hazaszeretben közösen osztoznak.
Ezeket láttad már?
Szeles Erika
A végtelenül bájos, vörös hajú, szeplős kamaszlányt 3 éves kora óta nevelte egyedül özvegy édesanyja. A 15 éves Erika szakácsnak tanult, az iskolán kívül pedig a Béke Szállóban dolgozott. A fiatal lány egy idősebb barátja révén csatlakozott a felkelőkhöz, és ódaadóan segédkezett a sebesültek mentésében. Szeles Erikát 1956 novemberében a Blaha Lujza tér környékén érte halálos lövés.
Sponga Julianna
A 19 éves Jutka a Soroksári Textilgyárban dolgozott szövőlányként, akinek október 24-én a szeme láttára lőtték le kisöccsét. A forradalmárnőre a világsajtó is felfigyelt: szerelme, Gyuri oldalán kapta lencsevégre a Paris Match fotósa. A lány súlyos arcsérülésén túl tragikus továbbá, hogy párja már halott volt, mire a kép megjelent. A forradalom leverését követően Sponga Julianna elmenekült az országból.
Tóth Ilona
A kiváló szakmai és tanulmányi eredményeket elérő orvostanhallgató részt vett az október 23-i diáktüntetésen. Ilona a forradalom idején az Önkéntes Mentőszolgálat tagja volt, később pedig a kórház kisegítő részlegének vezetője lett, majd csatlakozott a felkelőkhöz. Koncepciós perbe fogták, és egy állítólagos bűncselekményért ítélték el. Tóth Ilonát 25 évesen akasztották fel.
Havrila Béláné Sticker Katalin
Az elvált nő október 24-én gyalog indult dolgozni a Lámpagyárba, amikor a Margit hídon csatlakozott a tüntetőkhöz. Aznap már Wittner Máriával segített a sebesültek ellátásában. Később a rendfenntartásban és a titkos börtönök keresésében vett részt. Elmenekült az országból, de a forradalom idején megismert vőlegénye hívására, az amnesztiában bízva hazatért. Sajnos letartóztatták és jogerősen halálra ítélték. Havrila Béláné Sticker Katalint 27 évesen végezték ki.
Szabó Ilonka
A 17 éves Szabó Ilonka, akit mindenki csak Kócosnak becézett, festőművész élettársával készült első közös gyermekük érkezésére. A 4 hónapos terhes lány miközben párjára várt, a barátnőivel sétálgatott a Corvin közben, amikor egyszer csak az odaérkező tömeg azt kiabálta: "aki magyar, velünk tart". A karakán Kócos csatlakozott, és hamar a felkelők egyik parancsnokává vált. Hat ember tartozott alá, és hősiesen harcolt a végsőkig. A várandós Szabó Ilonkát október 28-án lőtték agyon.