Akusztikus, autentikus, rendhagyó
Egy különleges zenei találkozás fültanúi lehetnek mindazok, kik április 21-én ellátogatnak a Zeneakadémia Solti Termébe.
Ezeket láttad már?
Vajon hogyan fér meg egymás mellett a barokk kamarazene páratlanul finom hangzása, a mai fülnek szokatlan középkori zenei gyakorlattal, és hogyan jön hozzá mindehhez a magyar népi hangszerek rusztikus hangzásvilága? Erre a kérdésre keresi a választ a Zeneakadémia április 21-i koncertje, két kivételes zenei világú együttes közreműködésével.
A Mentés Másként Trió tagjai 2005 óta zenélnek együtt és elsősorban magyar népzenét játszanak, miközben a zenekar tagjai gyűjtőként, előadóként és zenetanárként tanulmányozták több magyarlakta vidék, különösen a moldvai csángó magyarok zenei hagyományait is. Előadásaikat áthatja az alkotó kísérletezés, amely vegyíti az autentikus népzenét a színpadi előadói hagyományokkal. Koncertjeiken a népdalok és népi táncdallamok mellett énekelt versek és történeti énekek is megszólalnak.
A koncert során a Mentés Másként Trióhoz egy szintén régóta együtt zenélő, a Zeneakadémia professzoraiból álló duó, a dudajátékos Istvánfi Balázs és a tekerőlantos Németh András csatlakozik. Bár hivatalosan 2011 óta létezik duójuk, az elmúlt tizenöt évben számos alkalommal muzsikáltak együtt, zenei világuk a népzenén kívül a jazzből és a klasszikus zenéből is táplálkozik, de felfedezhető munkáikban a középkor hangzásvilága is.
A két, önmagában is rengeteg műfajjal operáló együttes összjátéka olyanfajta műfajokon átívelő, crossover produkciót ígér április 21-én, amelyhez hasonló talán sosem volt még hallható a Zeneakadémia Solti-termében.