4 tipp, hogy elkerüld az otthoni vitákat
Minden kapcsolatban, legyen az romantikus, családi, szakmai vagy pénzügyi, elkerülhetetlen, hogy olykor neheztelj valakire, vagy egyszerűen már apróságokkal is idegesítsen az, amit az adott személy éppen csinál. Most pedig, hogy jó eséllyel több időt töltesz együtt a szeretteiddel, olyan konfliktusok és feszültségek is kialakulhatnak, amiket korábban talán el sem tudtál volna képzelni. Ez az időszak különösen nehéz mindenki számára, de egyébként sem árt, ha tudod, hogyan legyél egy kicsit engedékenyebb a körülötted lévőkkel, és mit érdemes tenned azért, hogy megszabadulj a neheztelés kellemetlen érzésétől.
Ezeket láttad már?
1. Oszd meg a szándékaidat
Ha bármi olyat teszel, ami eddig nem volt megszokott a környezetedben lévők számára, akkor mondd el nekik, hogy miért csinálod. Ha új praktikákat vagy éppen megszorításokat vetsz be azért, hogy a jelenlegi helyzetben megóvd a családtagjaid vagy a barátaid egészségét, akkor hangsúlyozd ki számukra, hogy értük teszed. Ha megosztod a szándékaidat másokkal, akkor egyértelmű lesz az is, hogy mi a fontos számodra, ha pedig érdeketek közös, még biztosabb, hogy a jövőben gördülékenyebben tudtok egymáshoz viszonyulni.
2. Oszd meg az aggodalmaidat
Néha egyszerűen nincs más oka annak, hogy neheztelsz valakire, mint az, hogy valami egyébként frusztrál és aggaszt az életedben, és így próbálod elterelni a gondolataidat a valódi problémádról. Ha mersz beszélni arról a szeretteidnek, hogy mi aggaszt, akkor máris egy lépést teszel azért, hogy nyugodtabb legyél. A félelmeid mindaddig képesek gyengíteni, amíg nem teszel tudatosan azért, hogy legyőzd azokat. Együtt pedig - mint a legtöbb dolog az életben - azt is könnyebb elérni, hogy megszabadulj az aggodalmaidtól.
Ne őrülj bele a karanténba: tuti tippek az otthoni munkához
Ne őrülj bele a karanténba: tuti tippek az otthoni munkához
3. Beszélj nyíltan a határaidról és a szokásaidról
Bármilyen közös dolgod is van valakivel az életben, legyen szó mondjuk a munkáról vagy az együttlakásról, oszd meg a körülötted lévőkkel, hogy mik a szokásaid, mit hogyan csinálsz, és mi az, ami neked már nem fér bele. Nem biztos hogy mindenki számára egyértelmű, ha mondjuk fülhallgatót viselsz, nálad esetleg azt jelenti, hogy ne zavarjanak. Ugyanilyen az, ha minden reggel indulás előtt nagyjából ugyanakkor szeretnéd használni a fürdőszobát, hogy el ne késs. A határok esetében pedig fontos hogy beszélj olyan dolgokról, mint például hogy esetleg nem fogyasztasz alkoholt vagy nem eszel húst. Ha ismeri a környezeted a határaidat és a szokásaidat, akkor az együtt töltött időtök is sokkal kiegyensúlyozottabban telhet.
4. Beszélj az álmaidról
Bármi is bosszant fel az életben, pozitív gondolatokkal sokkal könnyebb elűzni a negatív érzéseket, mintha folyamatosan azt hajtogatnád, hogy mi bánt. És mi is lehetne pozitív, ha nem az, hogy megosztod a környezeteddel, milyen álmaid és céljaid vannak az életben? Ha megnyílsz nekik, szinte biztos, hogy ők is így tesznek. Könnyen lehet, hogy több közös pontot is fogsz találni a körülötted lévőkkel, de legalábbis lesz egy összetettebb képetek egymásról. Ha pedig már megértitek egymást, akkor az alap esetben felmerülő konfliktusokat is jobban fogjátok tudni kezelni.