Last-minute ötletek adventi DIY dekorációhoz - egyszerű és varázslatos!
Szponzorált tartalom
Nem vagy elkésve az adventi dekorációval! Néhány perc alatt készíthetsz elképesztően gyönyörű díszeket gyertyából és mikulásvirágból, ami egyedi színeivel garantáltan fokozza majd az ünnepi készülődés hangulatát. A Stars for Europe szakértői elárulták, hogyan.
Ezeket láttad már?
Trendi és természetes: lebegő kokedama mikulásvirággal
A kokedama rendkívül népszerű, a lakberendezési magazinokban és blogokon egyaránt hódít. Miért pont az adventi díszek közül hiányoznának? Ez a díszes koszorú nemcsak azért különleges, mert három gyertyát tartalmaz a megszokott négy helyett, hanem a mohagömbökön lebegő élékpiros mikulásvirágok teszik igazán kivételessé. Ráadásul néhány lépésben könnyen elkészíthető.
Amire szükséged lesz: farönk korong, piros mini mikulásvirág, moha, aranyszínű drót, tövises gyertyatartó, három gyertya, vékony fapálcikák, fenyőág; fúrógép, metszőolló.
Erre figyelj: a felhasználandó mikulásvirágok száma a rönkszelet méretétől függ.
Elkészítése:
- Fúróval készíts lyukakat a farönk-szeletbe a gyertyatartóknak és a fapálcikáknak. Ügyelj arra, hogy a lyukakat megfelelően helyezd el a fában, mert a kokedamákat később az ezekbe helyezett fapálcikákra fogjuk felhelyezni.
- Helyezd a gyertyatartókat és a fapálcikákat a kifúrt lyukakba.
- Vedd ki a mini mikulásvirágokat a cserepekből, tekerd be a gyökérlabdákat mohával, majd rögzítsd a dróttal. Az ültetés megkezdése előtt öntözd meg a növényeket, hogy a gyökérlabdák nedvesek legyenek.
- Óvatosan nyomd a mikulásvirág kokedamákat a fapálcikákra, hogy egy szintben legyenek egymással.
- A díszítéshez fenyőágakat is használhatsz. Ha szükséges, ezeket rögzítsd a dróttal a gyertyatartókhoz, hogy a helyükön maradjanak. Végül helyezd a gyertyákat a gyertyatartókba. Az elkészült díszt egy világos, huzattól védett helyre tedd.
Tipp: A mini mikulásvirágok vízellátásáról kétféleképpen is gondoskodhatunk. Az egyik módja, hogy felülről öntözzük. A másik pedig, ha a mohába csomagolt gyökérgömböket néhány naponta egy vízzel töltött edénybe helyezzük, ahol megszívhatják magukat a számukra szükséges mennyiségű nedvességgel. Jól csöpögtessük le őket, mielőtt visszahelyezzük a fapálcikákra!
Szokatlan, de sokoldalú: Adventi varázslat befőttesüvegben
Ha a hagyományos adventi koszorúnál izgalmasabb dekorációra vágysz, ez a dekoratív, üvegedényekben elhelyezett, gyertyákból és mikulásvirágból álló dísz egy kedves alternatívát jelenthet. Ráadásul a neked tetsző, változatos formációkban helyezheted el, ahol és ahogyan csak szeretnéd. Az agyagba rögzített és üvegekbe helyezett gyertyákat moha borítja be, míg a mikulásvirág közvetlenül az üvegbe kerül.
Tipp: A növények öntözésekor ügyeljünk a pangó víz kialakulásának elkerülésére.
Tündérmesébe illő: miniatűr adventi táj üvegben
Ez az adventi dizájn a klasszikus adventi koszorú elemeit ötvözi egy nagy vázában elhelyezett elvarázsolt miniatűr tájképben. Mini mikulásvirág, fenyőtobozok, moha és egy szarvasfigura teremtenek mesebeli jelenetet a vázában, amelynek tökéletes kiegészítője a fényfüzér. A váza aljától a pereméig fenyőágak futnak. Az oldalára erősített ágak nyújtanak támaszt a lógó ezüst gyertyatartókban lévő karcsú fehér gyertyáknak.
Fényűző és impozáns: tálba ültetett adventi mikulásvirág-csokor
A mikulásvirággal és gyertyákkal teli nagy tál pompás adventi látványt nyújt, és ünnepi fényt visz bármelyik szobába. Az alapként felhasznált tömör, vízálló agyag vagy virághab biztosítja a gyertyáknak a szükséges tartást a tál közepén. A mikulásvirágot a gyertyák köré ültesd.
Helytakarékos és visszafogott: Naptár gyertya
Az adventi naptár gyertyák a skandináv országokban különösen népszerűek. Az 1-től 24-ig, vagy 1-4-ig felszámozott gyertyákat az adventi időszakban mindennap, vagy minden héten - a számozástól függően - meggyújtják, így karácsony estére teljesen leégnek. Ha helyszűkében vagyunk, a naptárgyertyás dekoráció tökéletes alternatívája lehet a klasszikus adventi koszorúnak. Egy dekoratív talpas tálalótál képezi az alapját ennek az arany és földszín árnyalatokban pompázó adventi összeállításnak.
Tipp: A mohába burkolt gyökérlabda nemcsak gyönyörűen mutat, de a mikulásvirág vízellátását is segíti, mivel a moha sok nedvességet tárol.
Különleges változat lehet, ahol a naptárgyertya egy virághabbal töltött vázában van elhelyezve. A gyertya körüli területet díszítsd vágott mikulásvirággal és szárított virágokkal!
Tipp: Vízbe áztatott virághabban a vágott mikulásvirág akár két hétig is remekül elél. Ehhez azonban fontos, hogy a növény végeit közvetlenül a vágás után néhány másodpercre forró vízbe (kb. 60°C), majd hideg vízbe mártsuk.