Ha szerelmes a lányod, ezt is mondd el neki!
Szponzorált tartalom
A te kis hercegnődből lassan meseszép fiatal hölgy lesz, aki találkozik élete első hercegével. Azon túl, hogy büszke mosollyal figyeled, kölcsönadod a kedvenc rúzsodat és titkon telesírod a párnád, mit tehetsz még érte?
Ezeket láttad már?
Beszélgess vele sokat, mert az első komoly kapcsolat érzelmileg és testileg is meghatározó élmény, amelyet könnyebb úgy átélni, ha van valaki, akinek a tapasztalatára támaszkodhatunk, akihez mindig fordulhatunk és akivel őszintén beszélhetünk mindenről. Márpedig nálad jobbat nem is találhatna erre a lányod. Te ismered őt a legjobban, te tudod, mire van szüksége, mitől fél és mi teszi őt igazán boldoggá. Az alábbi tippek talán segíthetnek ebben: mi biztosan elmondjuk majd a lányainknak ezeket a szerelemről!
Védekezz!
A védekezés nemcsak a nem kívánt terhesség és a szexuális úton terjedő betegségek, hanem a lányod lelki nyugalma és a biztonságérzete miatt is fontos. Keressétek meg együtt a számára ideális megoldást, és ha eddig még nem tetted, vidd el őt nőgyógyászhoz is, aki segíthet a döntésben!
Szeresd a párodat és önmagadat is!
Az egészséges kapcsolat alapja, hogy a lányod ne csak a partnerét, hanem önmagát is szeresse és tisztelje. Az igazi szerelem nemcsak lángolás, hanem olyan érzelmi támasz, ahol a felek kölcsönösen megbízhatnak egymásban, és ahol mindkét fél egyformán ad és kap. Ha úgy érzi, hogy mindig ő alkalmazkodik vagy ő tesz erőfeszítéseket, az nem oké.
Merj nemet mondani!
Mondd el neki, hogy az érzéseit mindig vegye komolyan, és merje meghúzni a saját határait. Ne tegyen semmi olyat, amit nem szeretne, vagy ami kényelmetlen számára. Ehhez azonban ismernie kell önmagát, és tisztában kell lennie azzal is, hogyan működik a teste. Csak akkor tegyen meg valamit, ha úgy érzi, valóban készen áll rá, és ne engedjen a környezete vagy a párja nyomásának.
Légy őszinte!
Egy jó kapcsolatban mindkét fél önmaga lehet. A valódi intimitás nemcsak testi, hanem érzelmi és szellemi kapcsolódást is jelent, ezért egy mély beszélgetés vagy közös élmény ugyanolyan fontos, mint a fizikai közelség. Biztasd arra, hogy ne féljen beszélni az érzéseiről, a vágyairól és az esetleges aggodalmairól a partnerével. Az őszinte kommunikáció a bizalom alapja.
Türelem!
Az élet nem film vagy romantikus regény: a szerelmet és a gyönyört ugyanúgy tanulni kell, mint minden mást. Éppen ezért ne várja, hogy minden azonnal tökéletes lesz: adjon időt saját magának és a párjának is, és ne sürgesse az eseményeket!
Ha valami nem jó, az nem a te hibád – és van rá megoldás!
A testi együttlét néha akkor is tud kellemetlen lenni, ha a partner gyengéd, figyelmes. Ha a szex kényelmetlen, esetleg fájdalmas, akkor nem biztos, hogy a párkapcsolattal van gond, és pláne nem szabad „hibást” keresni vagy arra várni, hogy magától megoldódik a dolog. Inkább nézzük meg, mi állhat a háttérben! Kevesen tudják például, de a kamasz lányoknál a stressz, az extrém fogyókúrák, az intenzív (verseny)sport vagy épp az alacsony hormontartalmú fogamzásgátlók ugyanúgy okozhatnak hüvelyszárazságot, mint a változókori ösztrogénhiány. Bizonyos betegségek (endometriózis, diabétesz) és gyógyszerek (például az antihisztaminok) mellékhatásaként is kialakulhat ez a kellemetlen tünet, ami megnehezíti az örömteli együttlétet. Ilyen esetben átmeneti megoldást jelenthetnek a különféle síkosítók, de jobb, ha erre a célra inkább egy komplex összetételű, hormonmentes, hialuronsavat, esetleg gyógynövényi összetevőket, valamint tejsavat tartalmazó hüvelyi hidratáló készítményt választunk, amely tartósan segít a problémán.