5 jel, hogy amit szerelemnek hiszel, valójában csak illúzió
Mindannyian emlékszünk kedvenc Disney-meséinkre, a Hampupipőkére vagy a Hófehérkére, ahol a herceg egyszer csak rátalált leendő hercegnőjére, és onnantól fogva „boldogan éltek örökkön-örökké”. A szerelem egyszerűnek és egyértelműnek tűnt, ami képes volt bármit felülírni - ez azonban a valóságban egy kicsit (vagy inkább sokkal) bonyolultabb.
Ezeket láttad már?
Annak ellenére, hogy már kinőttünk a tündérmesékből, néha még hajlandóak vagyunk illúziókat kergetni a szerelem terén ahelyett, hogy szembenéznénk a valósággal. Sokszor ugyanis csak azt hisszük, hogy szerelmesek vagyunk, de ha egy kicsit jobban magunkba nézünk, akkor rájövünk, hogy más okok miatt vagyunk együtt a párunkkal. Linda Meredith traumatológus most megosztotta, mi az öt leggyakoribb jele annak, ha szerelem helyett csupán egy illúzió a kapcsolatunk alapja.
A szerelmet feltételekhez kötöd
Ha a szerelmet feltételekhez kötöd, azzal az a baj, hogy sokkal inkább a cselekedetektől és a státusztól teszed függővé, mint az érzelmektől. Ha például olyan „herceget” keresel, aki talán túlságosan konkrét elvárásoknak kéne, hogy megfeleljen - például legyen egy autója, heti háromszor sportoljon és minden héten legalább egyszer vigyen el vacsorázni -, akkor fel kell tenned magadnak a kérdést: mi történne akkor, ha ezeket a feltételeket valamilyen okból kifolyólag nem tudná teljesíteni? A párodat azért szeresd, aki ő valójában, ne azért, mert olyan dolgokat nyújt neked, amit elvársz tőle.
A korábbi traumáid túlságosan nagy hatással vannak a kapcsolatodra
A traumáinkat először fel kell ismernünk, majd el kell fogadnunk, hogy hatással vannak ránk, és kezelnünk kell őket. Könnyen előfordulhat, hogy azért ugrasz fejest egy kapcsolatba, mert egy korábbi tapasztalatot ismételsz meg, és mivel ismerős az adott szituáció, komfortosnak is érzed. Ha pedig kényelmesen érzed magad egy helyzetben, azt könnyen összekeverheted azzal, hogy jól érzed magad benne. Ebben az esetben a kapcsolat nem szerelemre épül, csupán egy jól ismert trauma újrajátszása.
Ragaszkodsz a kettős mércéhez
A kettős mérce bármilyen kapcsolatban felboríthatja az egyensúlyt, hiszen nem túl igazságos, ha az egyik fél elvár egy bizonyos bánásmódot, amit ő nem viszonoz. Ha a partneredtől olyan dolgokat vársz el, amiket neked eszedbe sem jut viszonozni, az már régen rossz. Hiszen gondolj csak bele, ebben az esetben inkább azt szereted, hogy a párod úgy viselkedik, ahogy neked megfelel, nem úgy, ahogy ő szeretne. Valóban ez lenne a szerelem?
Nem tiszteled a párodat
A tiszteletlenséget semmilyen kapcsolatban nem lehet eltűrni, hiszen félelmet, haragot, szégyent, zavartságot, bizonytalanságot, önbizalomhiányt és depressziót szülhet. Ha azon kapod magad, hogy nem tudsz felnézni a partneredre, akkor nem éri meg tovább abban az illúzióban ragadnod, hogy szerelmes vagy.
Azt várod, hogy a párod megváltozzon
Ha a párod nem felel meg neked úgy, ahogy van, hanem arra vársz, hogy változtasson és máshogy viselkedjen, akkor valószínűleg nem ő az, akit keresel. Persze, az természetes, hogy egy párkapcsolatban egy kicsit mindkét fél alkalmazkodik a másikhoz, de vannak olyan személyiségjegyek vagy szokások, amiken a másik nem tud, vagy egyszerűen csak nem akar változtatni senki kedvéért. Ebben az esetben viszont szintén csak egy illúziót kergetsz, ugyanis a párod nem az az ember - és lehet, hogy soha nem is lesz az -, akivé te formálni szeretnéd.
Forrás: yourtango.com