6 apróság, ami gyors kiábrándulást hoz egy kapcsolat elején
Mámor, boldogság, lebegés 3 méterrel a felhők felett, valamint rózsaszín köd. Ez az, amiről egy párkapcsolatnak szólnia kell a legelején. Sajnos ez nem mindig alakul így, ugyanis vannak apróságok, amelyek a gyors kiábrándulás sorsára juttathatják a bimbózó szerelmet.
Ezeket láttad már?
Nincs rosszabb a kiábrándulás érzésénél, főleg akkor, amikor nagyon nagy reményeket fűz az ember a potenciális partneréhez. Szokás mondani, hogy a szerelem vak, de vannak dolgok, amelyeket a még a mindent megszépítő, sőt, sokszor brutálisan torzító rózsaszín köd sem képes szebbé vagy elviselhetőbbé varázsolni.
1. Féltékenység
A féltékenység az egyik legrosszabb érzés, amit az ember tapasztalhat. A legnehezebb, hogy ezen érzelem a féltékeny fél és a másik fél számára egyaránt kellemetlen, amely kétségtelenül megnehezíti a kapcsolat egészséges működését. Van, hogy a féltékenység jócskán megalapozott és jogos, illetve van, hogy a féltékenység már irracionális nagyságokat ölt. Az biztos, hogy ez az érzés szerelemgyilkos és kiábrándító, annak is, akinek van oka féltékenynek lenni, valamint annak is, akire ok nélkül féltékenykednek. A kapcsolat elején az egymás iránt érzett gyönyört kell megélni, nem pedig kifele kacsintgatni, vagy bizalmi gondok miatt alaptalanul ujjal mutogatni.
2. Kontrollmánia
Fontos, hogy mindkét fél szabadon létezhessen. A kapcsolat elején nem kell semmit sem elsietni, fontos, hogy a pár tagjai megtarthassák identitásukat, valamint a saját elfoglaltságaikat, barátságaikat. Nincs annál idegesítőbb, mikor az egyik fél állandóan meg akarja mondani a másiknak, hogy mit, mikor, és hogyan. Ha már ez a helyzet a kapcsolat elején, akkor mi lesz később? Egyébként is, a boldogságot nem a párkapcsolattól kell várni, hanem önmagunktól. Az életünk a torta, a kapcsolatunk pedig a hab tortán. Nem igaz?
3. Megbízhatatlanság
Hazudni egyáltalán nem oké, a kapcsolat elején pedig pláne nem javasolt! Tudott, hogy a bizalom minden egyes kapcsolat alapja. Bizalom nélkül egyszerűen nincs kapcsolat sem, nem működik, nincs mire építkezni. Ha valaki hazugságon, füllentésen, ferdítésen kapja a másikat, akkor nincs mese, az garantáltan kiábrándító.
4. A szülői fészekben élés
Valljuk be, hogy egy bizonyos kor felett otthon élni ciki. Főleg, ha az ember lányának, fiának meg van minden lehetősége a különélésre. Teljesen értető módon egy felnőtt, egy másik felnőttel szeretne járni, nem pedig egy tinédzserlelkű, szülőktől elszakadni képtelen valakivel. Arról nem is beszélve, hogy az otthonélés azzal jár, hogy állandóan az önálló fél fogadja vendéként a másikat, hiszen ki akarna a másik fél édesapjának és édesanyjának otthonában lógni, illetve szexuális életet élni?
5. Rideg és távolságtartó magatartás
Ahogyan a túlságosan tapadós magatartás is idegesítő, ugyanúgy a rideg, távolságtartó viselkedés is az. Fontos az individualizmus, az énidő, illetve az egyének szabadsága, de a ló túloldalára sem szabad átesni. A kedves szavak, a szereteteljes odafordulás, a romantikus, flörtben gazdag üzenetváltások, valamint a rendszeres találkozók elengedhetetlenek a szerelem megéléséhez. Nehéz, de meg kell találni az arany középutat a túl sok és a túl kevés között, amely mindkét fél igényeit kielégít.
6. Játszadozás
Szeret, nem szeret? Kapcsolat vagy situationship? A másik érzéseivel szórakozni elfogadhatlatlan. A játszadozás eredménye sokszor végül egy sikertelen, nagyon rövid kapcsolat, vagy egy boldogtalan, bizonytalansággal megfűszerezett hosszútávú szerelem. A játszmázó félnek is meg kell értenie, hogy a tetteinek olyan következményei vannak, mint az elhagyás, vagy a másik már-már toxikus bizalmatlansága - de mégis mit vár a játszmázó azután, hogy állandóan bizonytalanságban tartotta a másikat?