A Messenger titkos funkciói zseniálisak, és eddig nem is használtad ki őket
Titkos emojik, játékok, titkos beszélgetések és izgalmas meglepetések. Ezeket mind tudja az az alkalmazás, melyet valószínűleg előszeretettel és rendszeresen használsz. Ha tippelnünk kellene, az is lehet, hogy ez a leggyakrabban használt alkalmazásod, ennek ellenére nagyon sok olyan funkciója van, amit nem használsz. Pedig vagy szórakoztató, vagy kifejezetten hasznos, így itt az ideje, hogy jobban megismerd a Messenger funkcióit.
Ezeket láttad már?
Mikor a Facebook bevezette a chat funkcióját, meglepő módon nem volt egyből kifejezetten népszerű. Aztán mikor külön alkalmazás lett, az sem tetszett mindenkinek. Ma viszont az egyik legnépszerűbb applikáció, amit valószínűleg minden nap használsz a magánéletben és munkában egyaránt. Mióta pedig csoportfunkciók is megjelentek, egyszerűen még szórakoztatóbb lett az egész. A fejlesztés folyamatos, viszont sok olyan funkció van, amiről talán még nem is hallottál, vagy ha igen, akkor igazi feketeöves chatelő vagy. Vegyük sorra ezeket.
Nem kell hozzá Facebook
Sokan azt gondolják, hogy a Messenger még mindig a Facebook chat funkciója, pedig egy teljesen különálló alkalmazás. Megértjük, ha fenntartásaid vannak a Facebookkal kapcsolatban, azt is, ha inkább meg sem nyitod, mert nem érzed úgy, hogy szolgálja a mentális egészséged. A jó hír az, hogy ennek ellenére is tudod tartani a kapcsolatot az ismerőseiddel, sőt, ha eddig csak ez tartott vissza attól, hogy kilépj a Facebook-világából, akkor a jó hírünk az, hogy ezt megteheted. Egyszerűen azt a lehetőséget kell választanod a belépésnél, hogy nincs Facebook-fiókod. Ebben az esetben a telefonszámoddal tudsz regisztrálni, és a barátaid is a telefonszámod alapján találnak majd meg.
Meglepetés emojik és matricák
Néha fel lehet dobni a beszélgetést egy-egy egyedi emojival és matricával, tegyél így te is. A billentyűzetednél tudod előcsalogatni az emojikat, matricákat és gifeket. Az emojikat össze is tudod egymással illeszteni, hogy egyedi kombókat alkoss, és vannak olyanok is, mint például a szív vagy a lufi, ami nem csak egyszerű emojiként, hanem az egész képernyőt beborító animációként jelenik meg.
A matricák esetében pedig érdemes válogatnod, a matricáknál a plusz jelre kattintva ugyanis rengeteg ingyenes, aranyos és vicces matricacsomagot találsz, amivel egyedibbé teheted a beszélgetést. De már azzal is izgalmas hatást érhetsz el, ha megváltoztatod a chatablakod témáját vagy színét. Keresd a szezonális témákat, de akár pókemberes, Olivia Rodrigo vagy Taylor Swift témájú chatablakban is beszélgethetsz ismerőseiddel.
Dobd fel a lapos beszélgetéseket
Akár egy kezdődő ismeretségről, akár egy családtaggal való beszélgetésről van szó, ha mindketten ráértek, könnyedén indíthatsz játékot a Messengerből. Milyen izgalmas is egy kis kvíz vagy minigolf, a közös játék csak szórakoztató lehet, itt az ideje, hogy kipróbáljátok. Ha hívjátok egymást, akkor tudtok együtt videókat nézni, effekteket rakni a videótokra, ami szintén egy új módja a szórakoztatásnak. Ez csak a hívás közben lehetséges, akkor jelenik meg a Play gombra hajazó kis ikon, amivel el lehet indítani a funkciókat.
A helyadataid megosztása
“Majd hívlak, ha elindultam”. “Bocs, késni fogok vagy tíz percet, dugóban ülök” - ezeket és ehhez hasonló mondatokat lehet megspórolni, ha bekapcsolod a helyadatok megosztását azzal az emberrel, akivel éppen találkozód van. Nem állandó a megosztás, vagyis nem kell attól félni, hogy mostantól minden lépésedet látja a másik. De arra tökéletes, hogy követni tudja, mikor érsz oda, vagy ő is megoszthatja a pontos helyet, hogy lásd, hol is vár rád. A funkciót úgy tudod elindítani, ha beszélgetésben a négy pöttyre kattintasz, és ott elindítod a helyadatok megosztását.
Értesítések némítása
Amikor egy csoportbeszélgetés igazán beindul, akkor csak úgy izzik a telefonod. Szó szerint is, ugyanis folyamatosan villognak az értesítések, és rezeg a készülék. Előfordulhat, hogy ez nem a megfelelő időpontban történik, és ilyenkor kapkodva próbálod némítani a telefonod. Ehelyett legközelebb a telefonod főképernyőjén az értesítésre vagy a chatek főoldalán az adott beszélgetésre hosszan koppintva jelenítheted meg a némítás funkciót, így lehetőséged van arra is, hogy szüneteltesd kicsit annak az egy beszélgetésnek az értesítéseit, és aztán, ha újra alkalmas lesz az idő, vissza is állíthatod, hogy ne maradj le semmiről.
Titkos beszélgetések
A bizalmas információk bizalmas adatvédelmi beállításokat is jelentenek. Lehetőséged van az üzeneteidet a végpontok között titkosítani, ezt a beszélgetőtársaddal folytatott beszélgetésben fent az információs ikonnál tudod beállítani. Azonban jó, ha tudod, hogy ez nem jelent automatikus védelmet és immunitást mindennel szemben. Hiába az eltűnő üzenetek vagy a titkosítás, ha a partnered egészen egyszerűen lefotózza a képernyőt, vagy a telefonja illetéktelen kezekbe kerül, akkor továbbra sem véd semmi. A titkosítás inkább harmadik féltől származó, kártékony szereplőktől védhet meg, de azért továbbra is azt tanácsoljuk, hogy bizalmas információkat, képeket, videókat vagy például banki adatokat, jelszavakat, ne küldj chaten.
Szabadulj meg néhány beszélgetéstől
Amennyire szórakoztató a Messenger, és amennyire a kapcsolattartásról szól, annyira idegesítő is tud lenni. Jó, ha tudod, hogy mindenből van kiút. Ha bekerülsz valamilyen csoportos beszélgetésbe, amihez semmi kedved, viszont elveszi az idődet, ki tudsz belőle lépni a “Beszélgetés elhagyása” funkcióval. Egy időre némíthatod is, sőt lehetőséged van arra, hogy archiválj bizonyos beszélgetéseket, így azok nem vesznek el, viszont nem is kapsz értesítéseket róla. Azt is hasznos, ha tudod, hogy egy csoportos beszélgetésben mindenki egyenrangú fél, egészen addig, amíg erről másmilyen döntés nem születik. Vagyis te is ki tudsz rakni bárkit, akiről úgy érzed, nincs ott a helye, vagy figyelmeztetheted azzal, hogy megvonod az admin jogait.
A Messenger lényege a szórakozás, vagy éppen a gyors kommunikáció, esetleg hogy wifi kapcsolaton keresztül ingyen tudj jó minőségű hangívásokat kezdeményezni. Ha jól használod, nem rabolja az időt, sokkal inkább gyorsabbá, egyszerűbbé tehet folyamatokat, és aktívabbá tudja tenni a kommunikációt.