Gyorsan merül a telefonod akkumulátora? Ezekkel a trükkökkel sokkal tovább bírja majd

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

Megvetted a szupermenő telefonodat, sokáig imádtad a menő tableted, de mostanában úgy érzed, hogy állandóan tölteni kell? Egyáltalán nem biztos, hogy az a hiba, hogy eljárt a készülék felett az idő. Segítünk, hogyan tudsz új életet lehelni a telefonodba, ha nagyon gyorsan merül az akkumulátora.

telefon akkumulator
Nem biztos, hogy a telefonoddal van baj, ha túl gyorsan lemerül
Fotó: Andrea Piacquaido / Pexels

A legtöbb embernél nagyon fontos kritérium egy új készülék vásárlásakor, hogy mennyit bír az akkumulátora. Persze manapság a gyorstöltések világában már egy zuhanyzás vagy kávézás közben is elég szépen fel lehet tornázni a töltöttséget, de az ember mégiscsak azt szereti, ha nem kell egész nap azzal foglalkoznia, hogy bírja-e még a telefonja, nem kell külső akkumulátorokat magával hordani, és a mindenféle akku kímélő üzemmódokkal sem kell trükközni. De hogyan lehet kideríteni, hogy a telefon vagy egy ártalmatlannak tűnő alkalmazás a hibás?

Ha azt szeretnénk, hogy évekig optimálisan működjön az eszköz akkumulátora, ahhoz fontos azonosítani a legtöbb energiát fogyasztó alkalmazásokat, hogy aztán úgy módosítsunk a beállításain, hogy az az eszköz számára is jobb legyen, vagy akár el is távolíthatjuk, ha esetleg egy nem túlságosan fontos applikációról van szó.

Ami nagyon fogyaszt

Vannak olyan ökölszabályok, amit minden esetben érdemes betartani. Ilyen, hogy például nem kell minden alkalmazásnak futni a háttérben is, egyszerűen azért, mert nem fontos, hogy akkor is fogyassza az akkumulátort, amikor egyébként nincs is használatban. A másik, hogy mikor egy-egy alkalmazás rákérdez, hogy a helyadatokhoz hozzáférhessen, akkor érdemes azt választani, hogy csak az alkalmazás használata közben. Ugyanis vannak olyan alkalmazások, amelyek sokszor kérik le a GPS-koordinátákat, ez pedig nem csak biztonsági szempontból nem éppen a legjobb ötlet, de nagy terhelés az akkumulátor számára is.

Érdemes rendszeresen újraindítani az eszközöket, és a beállításoknál rendszeresen optimalizálni a telefont a legjobb működésért. Azt is jó, ha tudod, hogy a nagy meleg és a hideg is szerepet játszhat abban, ha a telefonod gyorsan merül. Itt a kánikula, ne csak a bőröd, de a telefonod is óvd, és sose hagyd a tűző napon, mert az akár tönkre is teheti az akkumulátort.

Ezért ne töltsd soha nyilvános helyen a telefonod

Ezért ne töltsd soha nyilvános helyen a telefonod

iPhone és iPad

Ha ilyen készüléket használsz, akkor a Beállítások menüpontból lépj az Akkumulátor elemre, ez lesz az a menüpont, amiből nagyon sok minden kiderül. Az első pontnál azt állíthatod be, hogy akku százaléka folyamatosan megjelenjen a képernyő felső sarkában, a második ponttal az alacsony töltöttségű módot lehet bekapcsolni, amit akkor érdemes használni, ha fontos, hogy elérhető maradj, de már alacsony a töltöttség. Ebben az esetben például nem fogja lekérni az új emaileket automatikusan vagy kikapcsol néhány háttérfolyamatot. Ez alatt található az Akkuállapot és töltés menüpont.

Fontos tudni, hogy az akkumulátorok még a legnagyobb odafigyelés mellett is idővel veszítenek a hatékonyságukból. Hogy éppen hol tartasz a készülékeddel, az a maximális kapacitás menüpontnál derül ki. Ha ez nagyon alacsony, az azt jelenti, hogy hiába töltöd fel teljesen a telefonod, az már nem fogja olyan sokáig bírni. Itt állíthatod be az optimalizált töltést is, ami megtanulja, hogyan használod a készüléket, és ehhez mérten próbálja csökkenteni az akkumulátor avulását.

Az akkumulátor menüpontban láthatod, hogy az utolsó töltés óta hogyan változott töltöttség, és ha görgetsz lefelé, itt láthatod azt is, hogy melyik applikáció milyen mértékben merítette a telefonod. Alapértelmezés szerint ez az utolsó 24 óra adatait mutatja, de átválthatsz az utolsó tíz nap értékeire is. A lista tetején az aktivitás megjelenítése és az akkuhasználat megjelenítése módok között lehet váltogatni, hogy jobban láthasd, melyik alkalmazás, hány perces használattal mennyire szívja le az akkumulátort. Ha valamelyik gyanús, akkor a Beállítások főmenüjébe visszatérve az Applikációknál lehet beállítani, hogy az az adott alkalmazás például ne fusson a háttérben, vagy hogy csak akkor tudja lehívni a GPS-koordinátákat csak ha használatban van.

Ha gyorsan merül a telefonod, ideje megnézned, milyen alkalmazások futnak a háttérben
Fotó: Kindel Media / Pexels

Android

Attól függően, mennyire friss az android a készülékeden, és a gyártó saját felhasználói felülete milyen, eltérőek lehetnek minimálisan a lehetőségek, de alapvetően az iOS készülékekhez hasonlóak a lehetőségeid. A Beállítások menüpontban az Akku- és eszközkarbantartó pontot kell keresni, ami azonnal kiírja, hogy milyen esetleges problémák állnak fenn, és azonnal el is lehet indítani egy gyors optimalizálási lehetőséget. Ugyanitt a Diagnosztika pontra kattintva az Alkalmazások akkuhasználati diagnosztikája résznél lehet megnézni van-e olyan alkalmazás, ami túlzottan meríti a telefont. Ha van, akkor arra koppintva be lehet állítani, hogy a háttérben ne fusson. Érdemes az optimalizált verziót választani a legjobb eredményhez.

Ugyanitt az Akkumulátorra kattintva több információhoz lehet jutni, például hogy az aktuális töltöttségi szint a szokásaink alapján hány órás használatot biztosít, vagy hogy a háttérben milyen alkalmazásokról gondolja úgy a rendszer, hogy mélyalvási állapotba teszi. Ezt érdemes egyébként kiválasztani, mert azzal, hogy a nem használt alkalmazásokat kikapcsolja, jelentősen tovább bírja a telefon. És itt lehet látni azt is, hogy az alkalmazások mennyire merítik a telefont. Az androidos készülékek többségénél elérhető ugyanitt az akkumulátor egyéb beállításainál az adaptív akkumulátor használat. Ez azt jelenti, hogy a telefon kiismeri a felhasználóját, és a szokásainak megfelelően optimalizál annak érdekében, hogy a lehető legtovább bírja az akkumulátor.

Mi van, ha találtam egy alkalmazást, ami nagyon szívja az akkumulátort?

Vannak persze kártékony alkalmazások, de ha valaki ilyet talál, nem kell azonnal kétségbeesni és lemondani az adott alkalmazásról. Első körben érdemes megnézni, kijött-e frissítés, ami esetleg megoldja a problémát. Ha nem, akkor az alkalmazásáruházban érdemes jelezni a hibát a fejlesztőknek, hátha meg tudják oldani a problémát.

Érdekel a technológia világa? Akkor ezek a cikkek is neked szólnak!

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!
Techxpo További cikkek

Ez is érdekelhet

8 fotó Károly királyról és Kamilla királynéról azokból az időkből, amikor elkezdett kibontakozni a szerelmük a nyilvánosság előtt

8 fotó Károly királyról és Kamilla királynéról azokból az időkből, amikor elkezdett kibontakozni a szerelmük a nyilvánosság előtt

Értesülj elsőként legújabb híreinkről

Ezeket a hatóanyagokat mindenképpen érdemes beépíteni a bőrápolási rutinba! Mutatjuk, miért (x)

Ezeket a hatóanyagokat mindenképpen érdemes beépíteni a bőrápolási rutinba! Mutatjuk, miért (x)

Így kerüld el otthon a bakteriális vaginózist (x)

Így kerüld el otthon a bakteriális vaginózist (x)

A nők több mint felét érinti az inkontinencia az élete folyamán – szülész-nőgyógyász beszél a tabukról (x)

A nők több mint felét érinti az inkontinencia az élete folyamán – szülész-nőgyógyász beszél a tabukról (x)

Tényleg rájönnél, ha át akarnának verni? Teszteld le most! (x)

Tényleg rájönnél, ha át akarnának verni? Teszteld le most! (x)