Vizes fürdőruhában napozni? Elmagyarázzuk, miért ártasz vele a testednek
A világon kevés jobb dolog van annál, mint csobbanni egyet a medencében, majd vizes testtel kifeküdni a napra napozni, majd újra visszamenni a vízbe és ezt ismételgetni egész nap… Csakhogy kiderült, hogy egészségünk szempontjából ez nagyon nem jó. Miért nem? A nedves fürdőruha ugyanis könnyen felboríthatja a hüvelyflóra egyensúlyát.
Ezeket láttad már?
Rossz hír: ha nedves fürdőruhában napozunk, intim higiénia szempontjából sokat árthatunk egészségünknek. Nem szabad félvállról venni ezt a tényt, hiszen a hüvelyflóra egyensúlyának felborulása könnyen okozhat különböző fertőzéseket, amelyek nagyon kellemetlen tünetekkel járhatnak és amelyektől nem is olyan könnyű megszabadulni.
Ne kockáztass: fürdés után cseréld le az alsót
Nem szeretnénk, hogy kényelmetlenül érezd magad a nyaralás alatt, de tudnod kell, nem célszerű vizes fürdőruhában napozni. Ha teheted, hozz egy váltóalsót, hogy a csobbanás után lecserélhesd azt, amit rajtad van. Később hálás leszel érte, ezzel az apró lépéssel ugyanis sokat tehetsz hüvelyflórád egyensúlyának megőrzéséért.
„A vagina egészségét a különböző baktériumok és élesztőgombák közötti egyensúly biztosítja. Ezek harmóniában élnek egymással, ha azonban valami megzavarja ezt az egységet, könnyen fertőzés alakulhat ki” - mondta el Dr. Gil Weiss, szülész-nőgyógyász. Hozzátette, a nedves fürdőruha tökéletes táptalaja lehet az olyan betegségeknek, mint a gombás fertőzés, a hüvelygyulladás vagy épp a húgyúti fertőzés.
Egyetért ezzel Dr. Diane Young szülész-nőgyógyász is. A szakember megerősítette, a gombák különösen kedvelik az olyan nedves, meleg környezetet, mint amit például egy nedves bikinialsó biztosít. Ha sokáig rajtad van fürdőzés után egy ilyen darab, akár észlelheted is az árulkodó jeleket fehér folyás és viszketés, esetleg kiütés formájában.
Míg tó- vagy tengerparton talán kisebb erre az esély, különösen veszélyes lehet a helyzet a medencében. Bár a klór elpusztítja a vízben lévő káros baktériumokat, a hüvelybe jutva végez a jókkal is. A klóros víz semlegesíti a hüvely pH-értékét, felborítja az egyensúlyt és nagyban hozzájárul a fertőzések kialakulásához.
A megoldás tehát egyértelműen a váltóruha. Erre különösen érdemes odafigyelniük azoknak, akiknek eleve gyenge az immunrendszerük, esetleg cukorbetegségük van, náluk ugyanis fokozott a fertőzés kockázata.
Apró lépésekkel a hüvely egészségéért
Szerencsére a hüvely egészségéért ezen kívül is sokat tehetünk. Gondoskodjunk a megfelelő higiéniáról minden helyzetben, járjunk rendszeresen nőgyógyászati kontrollra és ügyeljünk a biztonságos szexre. Emellett pedig az sem mindegy, mit eszünk: bizonyos ételek fogyasztásáért ugyanis hálás lehet a hüvelyünk is. Ilyen élelmiszer például a natúr joghurt, a különböző bogyós gyümölcsök, a fokhagyma, az édesburgonya, a zöld leveles zöldségek, a citrusfélék vagy épp az avokádó.
És természetesen a fürdőzésről se mondjunk le, ha például olyan szerencsés vagy, hogy természetes vízben pancsolhatsz, használd ki! Kutatások bizonyították, hogy a tengervíz csodákat művel a testtel. Tölts legalább 12 percet benne, és hagyd, hogy a tengerben lévő hasznos ásványi anyagok beszívódjanak a bőrödbe. A magnézium gátolja a szabadgyökök képződését, a kalcium pedig megakadályozza a bőr kiszáradását, viszketését.
Ne feledd tehát: egy kis odafigyeléssel ezt a nyarat is megúszhatod különböző kellemetlenségek nélkül. Legyen felhőtlen az idei nyaralás, figyelj oda az egészséges étkezésre, használj fényvédőt, gondoskodj a megfelelő hidratáltságról, dobj be be a táskádba egy váltóruhát és lazíts!
Forrás: refinery29.com