5 jel, hogy te vagy toxikus és nem a szerelmed

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

Legalább egyszer (és jobb esetben csak egyszer) az életben mindenki megtapasztalja, hogy milyen a toxikus párkapcsolat. Az igazság az, hogy sokszor nehéz eligazodni a vörös zászlók tengerében, valamint abban, hogy azok most a másikban vagy esetleg bennünk leledzenek-e - vagy esetleg mindkét félben.

X jel, hogy te vagy toxikus és nem a szerelmed
Lehet, hogy te vagy toxikus és nem a szerelmed?
Fotó: Profimedia

Toxikus párkapcsolat. Való igaz, hogy senki nem tökéletes, így a tökéletlen emberek kapcsolódása elkerülhetetlen módon konfliktusokkal és problémákkal jár. A viták természetes velejárói egy együttlétnek, de annak alapvetően boldogságot kellene adnia az ember életéhez, nem pedig frusztrációt. Ha kiderül, hogy valami nem működik és hivatalosan is toxikusnak titulálható a dolog, akkor már csak egy kérdés van hátra: ki a hunyó? Íme 5 árulkodó jel, hogy te vagy toxikus és nem a szerelmed!

HIRDETÉS

1. Nem kommunikálsz nyíltan

A nyílt kommunikáció és az arra törekvés hiánya abszolút toxikus jellemvonás. Közhelyesen hangzik, de tényleg így van: a kommunikáció az egészséges és boldog párkapcsolat kulcsa. Tiszta sor, hogy nem mindig könnyű megnyílni és felvállalni az érzéseket és a gondolatokat, de a kicsinyes veszekedések, az elzárkózás, valamint a problémák nyílt megoldásának elkerülése megmérgeznek minden kapcsolatot.

2. Felőrölnek a negatív érzések

Mindenkinek vannak traumái és rossz tapasztalatai, amelyekből fakadóan bizonyos szituációk negatív érzéseket váltanak ki belőle. Ezek a negatív érzések fokozott figyelmet igényelnek, muszáj azokat azonosítani és megvizsgálni a gyökerüket, különben fennáll annak a veszélye, hogy a másikon csattannak. Itt jön be a képbe az előző pontnál emlegetett kommunikáció is, ugyanis ezen érzések átgondolt és asszertív kommunikációja csodákra képes.

3. Kimondatlan elvárásaid vannak

Vannak helyzetek, amikor az ember azt érzi, hogy a másiknak szavak nélkül tudnia kellene, hogy mire van szüksége - ez komplett butaság, sőt, ezen viselkedés gyakorlása nem kicsit toxikus. Meg kell érteni, hogy minden ember más és más, különböző tapasztalatokkal, így az igények és vágyak nem (feltétlenül) azonosak. Valamint azzal sem árt tisztában lenni, hogy senki nem gondolatolvasó, így a kimondatlan elvárások indokolatlan nyomást helyeznek a párkapcsolatra. Ezen probléma megoldásának kulcsa megint csak a kommunikáció!

Túl gyorsan leszel nagyon szerelmes? Könnyen lehet, hogy emofíliában szenvedsz

Túl gyorsan leszel nagyon szerelmes? Könnyen lehet, hogy emofíliában szenvedsz

4. Teljes kontrollt akarsz

A másik ellenőrizgetése és kioktatása, valamint az arra vonatkozó akarat, hogy a partner egy bizonyos módon viselkedjen, mind a kontrollmánia jele. Az irányításra érzett vágy fakadhat ragaszkodásból, birtoklásból, társfüggőségből és az elhagyástól való félelemből is. Egy biztos, ez egy olyan pont, amelynek fennállása esetében érdemes szakembertől tanácsot kérni - mindkét fél érdekében.

6. Nincs elég önismereted

A toxicitás egyik fő oka az önismeret hiánya. Minden embernek meg kell vizsgálnia, hogy az attitűdje, meggyőződése, viselkedése hogyan hat magára és a partnerére, valamint a párkapcsolat dinamikájára. Senki sem tökéletes, de bizonyos szituációkban az önkritika is nagyon-nagyon fontos. A jó hír az, hogy a saját egészségtelen tendenciák felismerése az első lépést jelentik a változás és a gyógyulás útján. Az önreflexió és a felelősségvállalás, valamint a partnerek és a szerettek visszajelzéseinek meghallgatása kincset ér.

Figyeljünk egymásra!

Az emberek, különösen a hozzánk legközelebb állók, nagyon nagy hatással vannak a mentális-, és így közvetve a testi egészségünkre is. Vékony a határvonal, hogy meddig egészséges és honnantól toxikus a szerelem. Ez egy nehezen meghatározható és definiálható terep, de egy biztos: ha úgy érezzük, hogy a kapcsolat inkább hátráltat és lehúz, mint szolgál és felemel, olyankor lépni kell, még akkor is, ha nehéz.

Tényleg mindenki megérdemli, hogy egy boldogságban és szeretetben gazdag környezetben létezzen. Amennyiben azt látjuk, hogy mi vagyunk azok, akik nem tudjuk boldoggá tenni a másikat, akkor engedjük el őt. Nehéz, de hosszú távon mindenképp ez könnyebb a könnyebb és járhatóbb út. Nekünk és a másiknak is. Továbbá ne féljünk segítséget kérni szakembertől, hiszen pszichológushoz járni nem ciki, épp ellenkezőleg: menő!

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!

Ez is érdekelhet

Dizájner kollaborációk – miért akarnak a divatházak egy szeletet a fast fashionból?

glamour plusz ikon Dizájner kollaborációk – miért akarnak a divatházak egy szeletet a fast fashionból?

Értesülj elsőként legújabb híreinkről

Íme 6 hazugság, amit a sorozatok elhitetnek velünk a szerelemről (x)

Íme 6 hazugság, amit a sorozatok elhitetnek velünk a szerelemről (x)

Szinte minden nőt érint, mégis csak nagyon kevesen beszélnek róla (x)

Szinte minden nőt érint, mégis csak nagyon kevesen beszélnek róla (x)

Ezek lesznek a 2024-es őszi szezon legmenőbb trendjei - Gyere, hogy ne maradj le! (x)

Ezek lesznek a 2024-es őszi szezon legmenőbb trendjei - Gyere, hogy ne maradj le! (x)

18+: Íme 10 tévhit a hüvelyszárazságról, amit azonnal el kell felejteni (x)

18+: Íme 10 tévhit a hüvelyszárazságról, amit azonnal el kell felejteni (x)