Ezzel a titkos hozzávalóval olyan isteni forralt bort kapsz, mint még soha
Ha csak egy italt kellene mondanunk, amibe az ünnepi időszak alatt mondhatni minden karácsonyi vásárban és rengeteg vendéglátóhelyen is belefuthatunk, akkor az minden kétséget kizáróan a forralt bor. Természetesen sok helyen igazán ízletesen készítik, de mit szólnál most egy isteni házi forralt borhoz, aminél finomabbat eddig talán még soha nem ittál?
Ezeket láttad már?
A Love & Lemons blog szerzői, Jeanine és Jack megoszottak egy fantasztikus forralt bor receptet, amely tele van citrusfélékkel, almával és aromás fűszerekkel, amelyet ha elkészítesz, egyből ünnepi hangulatba kerülhetsz! Akár már ma, szentestére is remek választás lehet, de tulajdonképpen bármelyik téli napot feldobhatod ezzel a mennyei gőzölgő, melengető itallal. Mutatjuk, hogyan készítheted el!
Sok hozzávalóval igazán különleges lesz
Bár manapság rengetegen készítenek szimplán egy üveg vörös borból, cukorból és valamilyen bolti forralt bor fűszerkeverékből, sokkal érdekesebb opciók is vannak. Jeanine és Jack verziója például még csak hozzáadott cukrot sem tartalmaz, ami abban is segít, hogy elkerüljük a forralt borozás utáni fejfájást. De hogy akkor mitől lesz édeskés, és mi minden kerül még bele?
Bor - a vörös bor a leggyakoribb választás a forralt borhoz. Jeanine a közepes vagy testes vörösborokat ajánlja, mint amilyen a Cabernet Sauvignon, a Merlot vagy a Syrah. Mivel még sok más hozzávaló is kerül az italba, abszolút nem fontos, hogy a legdrágább borok közül válogass alapnak, de persze fontos a jó minőség.
Friss (bio) narancs - Jeanine a forralt borba mindig tesz narancslét, tálaláskor pedig narancsszeletekkel díszíti a forralt bort.
Almabor - cukor helyett remek választás lehet az almabor, amellyel természetesen ízesíthetjük az italt. Ráadásul remekül kiemeli a végén a forralt borban lévő fűszereket, a bort és a narancslevet is.
Fűszerek - mehet bele fahéjrúd, egész szegfűszeg és csillagánizs is a gazdag ízvilág érdekében.
Gyömbérlé - a gyömbérlé csak opcionális, de ha be tudod szerezni, érdemes hozzáadnod a forralt borhoz, mert még különlegesebbé teheti az ízvilágát.
Friss rozmaring és áfonya - ha éppen van belőlük otthon, tálaláskor extrán ünnepi hangulatúvá varázsolhatod velük a forralt bort.
Így készítheted el
A jó hír az, hogy ezt az isteni forralt bort egyáltalán nem nehéz elkészíteni. Mutatjuk a lépéseket!
- Először is készítsd elő a narancsot. Zöldséghámozóval szeletelj le egy fél (bio) narancs héjából 3-4 csíkot, a másik felét pedig szeleteld fel, és tartsd meg a díszítéshez.
- Ezután jöhet a párolás. Egy közepes lábosba préseld ki a narancs héjas feléből a levét. Adj hozzá bort, almabort, narancshéjat és fűszereket. Forrald fel lassú tűzön közepes lángon, majd csökkentsd a hőt, és párold még 20-30 percig. Tipp: forrald fel a bort, de ne hagyd felforrni! Ha így teszel, kifől belőle az alkohol.
- Jöhet a kóstolás! A legjobb forralt bor titka, hogy kóstolgatod, és tetszés szerint ízesíted. Ha van otthon, mehet bele a gyömbérlé. Ha édesebb forralt bort szeretnél, önthetsz hozzá több almabort. Ha pedig fűszeresebb végeredményt szeretnél, tehetsz bele extra fahéjat, szegfőszeget és/vagy csillagánizst, majd párold még a tűzhelyen további 15 percig.
- Végül szűrd le a forralt bort, és élvezd! Öntsd bögrékbe, díszítsd tetszés szerint, és már fogyaszthatjátok is!
Ha maradna belőle
A forralt bor frissen a legjobb, ezért ha egy családi vagy baráti összejövetelre szánod, a legjobb, ha közvetlenül előtte készíted el. Ha pedig esetleg nem fogyna el, akkor hagyd szobahőmérsékletűre hűlni, öntsd egy légmentesen záródó edénybe vagy üvegbe, és legfeljebb két napon belül fogyasszátok el úgy, hogy óvatosan újramelegítitek a tűzhelyen. Te kipróbálod?