Nincs veszve semmi: még idén nyáron pótfelvételizhetnek azok, akik nem jutottak be egy felsőoktatási intézménybe sem
A mai nap igencsak jelentős azok számára, akik beadták jelentkezésüket a kiválasztott felsőoktatási intézménybe, hiszen este 8 órakor derül ki, hogy felvételt nyertek-e. Bár nagyon szurkolunk, hogy bekerülj az álomegyetemedre, de ha mégsem úgy alakul, ahogy tervezted, ne csüggedj, mert van egy szuper hírünk!
Ezeket láttad már?
Július 24-én, este 8 órakor hozzák nyilvánosságra a 2024-es felsőoktatási felvételi ponthatárait, így ha beadtad a jelentkezésedet egy vagy akár több helyre, biztos izgatottan várod már a végeredményt. Ilyenkor sokan rendkívül idegesek, hiszen ezen múlhat, hogy szeptembertől megnyílik-e az a bizonyos új fejezet az életükben. Az a szerencse, hogy akkor sincs veszve semmi, ha ma nem sikerül felvételt nyerned, ugyanis ott a pótfelvételi!
Egyetlen helyre adhatod be
Az a diák, aki ma nem éri el a felvételi ponthatárokat, vagy nem adta be a jelentkezését sehova, de időközben meggondolta magát, még nem esett el a lehetőségtől, hogy szeptemberben egy felsőoktatási intézményben kezdhesse meg tanulmányait. A pótfelvételi ugyanis lehetőséget biztosít arra, hogy benyújtsd a jelentkezésedet, és már az is kiderült, mikor lesz erre pontosan lehetőség.
Ha szíved vágya, hogy továbbtanulhass, akkor vésd a naptáradba, hogy a pótfelvételi eljárás július 30. és augusztus 7. között fog zajlani, így ebben az időintervallumban még van esélyed arra, hogy felvételizz a kiválasztott helyre. Amire figyelned kell, hogy kizárólag egy intézmény egyetlen szakára tudsz jelentkezni.
Még lehetsz idén egyetemista
„A 2024 szeptemberében induló képzésekre 120.990-en nyújtottak be érvényes jelentkezést február 15-ig, így most több mint százezren várják a július 24. este 8 órát, a felvételi ponthatárok kihirdetését. Ráadásul idén nagyobb a bizonytalanság a felvételizők körében, hogy ki jut be a vágyott egyetemre, hiszen a felvételi pontszámítás változása miatt a korábbi évek ponthatárai sem jelentenek biztos támpontot” - olvasható a Gábor Dénes Egyetem sajtóközleményében.
Sokan vannak olyanok is, akik nem adták be a jelentkezésüket február 15-ig, ami mögött számos ok állhat: lekésték a határidőt, nem voltak biztosak abban, hogy melyik intézményben és/vagy szakon szeretnének tanulni, vagy éppen időközben ért meg bennük a gondolat, hogy szeptemberben egyetemistaként szeretnék elkezdeni a félévet. Akárhogy is volt, a lényeg az, hogy számukra is van esély arra, hogy megnyíljon előttük az egyetem kapuja - akárcsak előtted, ha ma mégsem úgy alakulnak a dolgok, ahogyan remélted. Mi mindensetre nagyon szurkolunk!