Elég szexista oka van annak, hogy meghíusúlt az első női űrséta
Ebben a hónapban jelentette be a NASA, hogy március 29-én fog sor kerülni az első kizárólag nőkből álló űrsétára, 35 évvel azután, hogy az első nő részt vett egy ilyenben. Most azonban a NASA-nak változtatnia kellett a résztvevők listáján, mert nincs elegendő női űrruhájuk, mint amennyire szükség lenne ennek a történelmi pillanatnak a kivitelezéséhez.
Ezeket láttad már?
Christina Koch és Anne McClain űrhajósokon volt a sor, hogy közös űrsétára menjenek, vagyis kilépjenek az űrhajóból az űrbe, és kicseréljék a tavaly nyáron felállított elemeket a Nemzetközi Űrállomáson. A teljes séta nagyjából 7 órát venne igénybe.
Kampányt indított a Barbie a fiatal lányok tehetségének kibontakozásáért
Kampányt indított a Barbie a fiatal lányok tehetségének kibontakozásáért
Március 25-én azonban az ügynökség bejelentette, hogy a terv kicsit megváltozott, aminek az oka "egyrészt" a szkafanderek hiánya. "Koch vezette volna az űrsétát McClainnel az első női űrsétán, azonban miután McClain és Nick Hague űrhajósokkal konzultáltunk az első sétát követően, a vezetők úgy döntöttek, hogy módosítanak a küldetésen, egyrészt az elérhető űrruhák száma miatt", jelentette be a NASA.
Múlt héten McCain részt vett egy űrsétában, amivel ő lett a 13. nő a történelemben, aki ilyet tehetett. "McClain az első űrsétáján megtapasztalta, hogy a közepes méretű kemény felsőrész, főként az űrruha pólója illik rá a legjobban. Mivel csak egy darab közepes méretű felsőrészt tudunk elkészíteni péntekig, ezért ezt Koch fogja viselni". Így Christina Koch lesz a 14. nő, aki kimehet az űrbe Nick Hague társaságában, Anne McCaint pedig árpilis 8-ára programálták.
Some more shots of the #spacewalk on Friday – was privileged to work with my friend and colleague @NASA_Astronauts @AstroHague pic.twitter.com/KueUo7HXFm— Anne McClain (@AstroAnnimal) March 25, 2019
src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8">
Az első nő, aki sikeresen végre hajtott űrsétát Svetlana Savitskaya volt 1984-ben. Ez idáig az űrsétára induló csapatok vagy csak férfiakból, vagy férfiakból és nőkből álltak, de teljes női felállásra csak most került volna sor, de már ez is meghiúsult ezek szerint. A közel 60 éves űrprogramban eddig 213 sikeres űrsétát hajtottak végre új felszerelés tesztelése, javítás vagy tudományos kísérlet miatt. További érdekesség, hogy McClain és Koch ugyanannak a 2013-as NASA végzős osztálynak a tagjai, amelyiknek 50%-a volt nő, tehát teljesen érthetetlen, hogy az űrügynökség miért csak egy mérettel és ruhával számol, amikor az utóbbi időben szinte ugyanannyi női úrhajós van, mint amennyi férfi...