Új utakon, együtt
A Design Hét egyik legizgalmasabb és legbulisabb estjén, október 3-án különleges program várta a magyar design és divat rajongóit.
Ezeket láttad már?
A Modularity Fashion Show öt magyar tervező különleges kreációit mutatta be. A kollekciót bemutató rendezvény és a tervezők együttműködésének kulcsszava a 2014-es Design héten megrendezett divatbemutatóhoz hasonlóan idén is a gathering volt - ahogy Lidewij Edelkoort, korunk egyik legjelentősebb trendlátnoka már előrevetítette, a designban is egyre nagyobb szerepet kap az együttműködés, összefogás, a közös alkotás.
A tervezők az inspiráció közös forrását a Design Hét idei díszvendége, Spanyolország jellegzetes csempéinek moduláris mintázatában, geometrikus ismétlődéseiben és léptékváltásaiban találták meg.
Az ötlet valóra váltásához nagyban hozzájárult egy különleges technológia is, amelyet a TCN Sign Studio bocsátott az alkotók rendelkezésére: a lézervágás minden tervező számára új távlatokat nyitott meg.
Merő Péter (MERO) és Németh Edina (Edinas paper installations) közös kollekciójukban háromdimenziós megoldásokkal, rátétekkel és merész anyaghasználattal, Cakó Kinga (CAKO) és Kármán Orsolya (KARMAN JEWELRY) pedig a sík és a térbeli formák különleges összjátékával tették egyedivé kollekciójuk darabjait, Vágó Réka (rekavago) pedig koncepcióba illeszkedő cipőivel járult hozzá az összképhez.
"A papírral való munka önmagában is határfeszegetés, múlandósága folyamatosan új ötletekre, új felhasználási módra, újrahasznosításra sarkall. Még inkább igaz ez, amikor különböző művészeti ágak és az azt képviselő alkotók közös munkájából valami izgalmas és előremutató születik. Merő Péterrel első közös, 2014-es munkánk eredménye az egyedi, papírból készült ruhákból és fejdíszekből álló Paper couture collection volt.
Közös látásmódunknak köszönhetően az alkotási és kísérletezési folyamat most is gördülékenyen telt, eredménye pedig egy színes, mégis koherens kollekció. A ruhákat a Pétertől megszokott lágy, nőies vonalak mellett az erős geometrikus elemek jellemzik, a klasszikus szabás mellett megfigyelhetőek az innovatív kivitelezési technikák is." – mondta el Németh Edina.
Cakó Kinga és Kármán Orsi számára is izgalmas vállalkozás volt ez a rendkívüli kollekció:
Nem ez az első közös munkánk Orsival, de eddig talán ez volt a legérdekesebb kihívás. Egy új, izgalmas technikával kísérletezhettünk, így tudtunk a sík és térbeli formák összjátékával egy teljesen új formavilágot létrehozni. Számunkra a ruhák mindennapokban való hordhatósága elsődleges szempont volt, így olyan darabok készültek, amelyek a 70-es évek sziluettjeit idézik, modern köntösben. A háromdimenziós, lézervágott grafikákat úgy ültettük be a ruhák szabásvonalaiba, hogy izgalmas arányokat alkossanak egy-egy elvágásnál, fazonnál. A ruhák kivágásait is úgy alkottuk meg, hogy méltó helyet kapjanak Orsi impozáns, izgalmas ékszerei, és szépen illeszkedjenek egy-egy vonalvezetésbe, így alkotva teljes egységet a kollekcióval. Az ékszerek anyaghasználata is egészen új dimenziókat nyitott, a geometrikus formavilág pedig a modularitás jegyében született. Orsi kollekcióira oly jellemző folytonos megújulás és kísérletezőkedv ennél a kollekciónknál is helyet kapott.
A MODULARITY ékes példája annak, hogy az együttműködés csodálatos eredményekre vezethet. A lelkes alkotók, a TCN Sign Studio által rendelkezésükre bocsátott korszerű technológia , és a GLAMOUR, az AnKert, a Haute Couture Academy és a Douglas támogatása mind-mind hozzájárult ahhoz, hogy megszülessen az idei Design Hét egyik legizgalmasabb rendezvénye.