Egy berlini nappaliból indult a The White Ribbon balerinacipőinek története
A The White Ribbon története különleges utazás, amelyben a divat, a fenntarthatóság és az egyediség találkozik. Hoffmann Dóri, a márka alapítója, berlini nappalijából építette fel azt, ami mára egyedi, kézzel készített cipők szimbólumává vált. A márka filozófiája a slow fashion eszméjén alapul, amely az időtálló designra és a tudatosságra helyezi a hangsúlyt.
Ezeket láttad már?
A The White Ribbon márka neve a kifinomultságot és az eleganciát tükrözi, miközben a balerinacipők világa Dóri gyerekkori balettélményeire épít. A cipők egyszerre elegánsak és kényelmesek, különlegességüket a selyemszalagok és a fenntartható alapanyagok adják. A White Ribbon nemcsak cipőkészítés, hanem egy új életforma megtestesítője is.
Jól tudjuk, hogy fotósnak tanultál Londonban? Honnan jött az ötlet, hogy cipőkkel foglalkozz?
Igen, a diploma megszerzése után Berlinbe költöztem, és bár imádtam fotózni, a divat világa is közel állt hozzám. A diplomamunkám vintage ruhákról szólt, és egy időben online butikban árultam Budapestről szerzett darabokat, többek között Király Tamás gyűjteményéből is. A cipőkkel egy marokkói út során kezdtem el foglalkozni, ahol a helyi bőrcipők világa azonnal elvarázsolt.
Itt született meg a The White Ribbon ötlete?
Nem teljesen, a The White Ribbon márka organikusan fejlődött. Egy marokkói tervezővel, Malekkel kezdtünk dolgozni, és az első kollekciónkat egy oxfordi designpiacra vittük ki, ahol az első nap majdnem minden pár cipő elkelt. Ezek a darabok már balerinák voltak, bár akkoriban még sokkal élénkebb színeket használtunk.
Miért épp balerinacipőkre építetted a márkádat?
A gyerekkorom balettórái meghatározó élmények voltak számomra, ezért természetes volt, hogy a márkámat erre építsem. Fontos számomra a múlt és az otthonhoz való kötődés, ezért is ragaszkodom ahhoz, hogy magyar műhellyel dolgozzunk együtt. A balerinacipők egyszerűsége és eleganciája tökéletesen tükrözi azt az időtálló filozófiát, amelyet képviselünk.
A balerinacipők és a menyasszonyi modellek története
Menyasszonyi és hétköznapi cipőket is készítesz. Mi vitt a menyasszonyi cipők irányába?
Valójában a vásárlóinktól érkezett a kérés, hogy készítsünk menyasszonyi balerinákat. A kezdetektől fogva gyártottunk fehér cipőket, de nem kifejezetten esküvői célra. Mivel az európai piacon ritka az egyszerű, elegáns fehér bőrcipő, a menyasszonyok találtak ránk, mi pedig igazodtunk az igényeikhez.
Szoktuk látni a kommunikációtokban, hogy arra buzdítjátok a vásárlókat, hogy ne csak egy alkalommal hordják a cipőt.
Igen, ez is a slow fashion szeretetünk miatt van. Mind a menyasszonyi, mind az egyéb balerinák stílusukból adódóan a nagy nap után is bevethetők, ráadásul több modellünk egy mozdulattal átalakítható elegánsból hétköznapibbá: a selyemszalagot le lehet cserélni bőr bokapántra, így több stílusban is tud egy-egy cipő tündökölni. Az egész valójában csak styling kérdése, igyekszünk arra is tippeket adni, hogy egy modellt hányféle outfittel lehet ötvözni.
A fenntarthatóság és a női közösség ereje
A minimalista, egyszerű formavilág mellett a fenntarthatóság is fontos érték számodra. Hogyan jelenik meg ez a márka életében?
Ahogy a vállalkozással kapcsolatos tudásomat, a fenntarthatóság iránti érdeklődést is otthonról hozom. Édesapám vállalkozása a recycling elve köré épül, a körkörös gazdálkodással így már nagyon korán találkoztam. A cipőinket olasz luxusmárkák gyártási feleslegéből származó anyagokból készítjük, így minimalizálva a pazarlást.
A slow fashion mellett az is fontos számodra, hogy női vállalkozó vagy és egy támogató csapattal dolgozol együtt. Ez erőt ad neked és a márkának?
Igen, abszolút. Jó érzés nőként nők számára cipőt készíteni, és megérteni, milyen egy nő cipőjében járni. A női csapatunk nagy támogatottságot és elfogadást nyújt, ami folyamatos inspirációt ad a mindennapokban.
Melyik volt a kedvenc kollekciód az elmúlt évek során?
Volt egy projektünk, amikor egy régi kanapé felújítása során keletkezett kárpithulladékot használtuk fel a cipőink készítéséhez. Annyira szerettem, hogy gondolkodom rajta, hogy megismételjük, ezúttal egy magyar kárpitosműhellyel együttműködésben. Ha sikerül megvalósítani, mindenképp szólok nektek!