Lezajlott a 2021-es SYOSS Fashion Show - Mutatjuk a nyertes kollekciót!
Szponzorált tartalom
A Syoss márka számára kiemelten fontos a divat és a hazai divattervezők támogatása, így 2021-ben immár második alkalommal rendezték meg a Syoss Fashion Show-t.
Ezeket láttad már?
A jelentkezési időszak során összesen 408 feltörekvő divattervező küldte be izgalmasabbnál izgalmasabb pályázatát. A rekordszámú jelentkezők valamint a színvonalas pályázatok alapján megrendezésre került egy középdöntő is, ahová a 30 legjobbnak ítélt tervező jutott tovább. Ezt követően a hattagú szakmai zsűrit kellett meggyőzniük arról, hogy van helyük a Syoss Fashion Show döntőjében, ahová 10 tehetséges pályázónak volt lehetősége bejutni.
A jelentkezőknek a pályázat során egy három öltözékből álló kapszulakollekció terveit kellett benyújtaniuk, a SYOSS számára is rendkívül fontos három kritériumot szem előtt tartva:
- Fenntarthatóság
- Fekete szín
- Fejlődés és megújulás
A 10 döntős a tervei megvalósításához szakmai és anyagi segítséget is kapott
Garam Judit, a magyar divatszakma egyik legismertebb tervezője és a népszerű, 2021-es tokiói olimpiára magyar formaruhát tervező NUBU divatmárka alapítója mentorálással és szakmai tanácsokkal segítette a döntősöket, míg a Syoss márka fejenként 150 000 Ft támogatást nyújtott a ruhák létrehozásához. Hosszas várakozás és kitartó munka után 2021. június 24-én eljött a várva várt pillanat, ahol a tervezők megmutathatták kész alkotásaikat a Syoss Fashion Show 2021 döntő divatbemutatóján.
Pillants bele a bemutatóba:
A döntő során a 6 tagból álló zsűri közösen választotta ki azt az egy szerencsés tervezőt, aki a Syoss jóvoltából 3 000 000 Ft-os fődíjban részesült divatkarrierje elindításához, illetve egyoldalas magazin megjelenést is nyert a Glamour hasábjain.
Fekete, level up, fenntarthatóság
Szemere Kamilla ezen kritériumoknak eleget téve tervezte meg a Syoss Fashion Show 2021-es pályázatára nyertes kapszula kollekcióját.
A három öltözékben a fenntartható divatra való törekvés olyan jegyeit fedezhetjük fel, mint a zero-waste szabás és a hulladékbőrökkel való tervezés.
Miért jelentkeztél a versenyre?
Nagyon megszólítottak a felvetett témák, a gondolkodásbeli és színbeli kritériumok, így nem volt kérdéses számomra a jelentkezés.
Mitől egyedi a kollekciód?
A fenntarthatóság szellemében természetes anyagú hagyományos és zero-waste szabású ruhákat, illetve két bőr hulladékból készült ruhadarabot is terveztem, ez utóbbinak nagyon nagy sikere volt.
Mi ihlette a kollekciót?
Nagyon szeretem Romaine Brooks műveit, elképesztően izgalmas, ahogy a nőalakjait ábrázolja. Brooks feminista és leszbikus volt, ennek összhatása egyértelműen érzékelhető a képein. A festményeiben meglelhető női-férfi kettősség fogott meg és ezt a nagyon finom összeolvadást szerettem volna megfogni.
Mi a terved a fődíjjal?
A fődíjat további projektekre fogom szánni. Szeretnék tovább tervezni ebből a kapszula kollekcióból egy leegyszerűsített változatot, amit remélem, mihamarabb közönség elé tudok tárni.