Divattörténelmet írt Ralph Lauren milliárdos divattervező, ő az első dizájner, aki képes volt a következő eredményre
2025 az év, amikor Ralph Lauren történelmet írt. Az Elnöki Szabadság-érdemrend történetében ő az első divattervező, aki kiérdemelte az Egyesült Államok legmagasabb polgári kitüntetését.
Ezeket láttad már?
Az Elnöki Szabadság-érdemrend, angolul Presidential Medal of Freedom, olyan személyeknek jár, akik szolgálják és védik a nemzetük érdekeit, hozzájárulnak a kultúra gazdagításához vagy a tudomány fejlődéséhez, előmozdítják a világbékét, tesznek a polgári vagy emberi jogok védelméért, vagy a közszolgálatban dolgoznak. Ralph Lauren mellett tizennyolcan vették át a kitüntetést, köztük volt Anna Wintour főszerkesztő, Lionel Messi futballsztár, Magic Johnson kosárlabda-legenda, valamint José Andrés séf, és persze más kiemelkedő személyiségek.
Joe Biden leköszönő elnök megindító beszéddel nyitotta meg a ceremóniát, úgy gondolja, hogy ez a 19 ember nagyon sokat tett Amerikáért. Köszönetet mondott nekik, valamint hozzátette: Ti megvéditek az amerikai értékeket, még akkor is, amikor azokat állandóan támadják.
Ralph Lauren könnyes szemmel vette át a kitüntetését
Az amerikai divatlapok arról számoltak be, hogy a 85 éves Ralph Lauren szemébe könnyek szöktek, amikor Joe Biden átadta neki a kitüntetést. „Ralph Lauren minket, az álmodók és cselekvők nemzetét, arra emlékeztet, hogy milyen különleges stílusunk van” – mondta a ceremóniamester, aki szerint a divattervező munkája tette azzá az amerikai divatot, ami.
Ralph Lauren élő példa arra, hogy a kemény munka mindig kifizetődik
A 85 éves Ralph Lauren, eredeti nevén Rueben Lifschitz a teljes pályafutását azzal töltötte, hogy ruháival definiálja az amerikai álom kifejezést. A tengerentúli stílus megkérdőjelezhetetlenül összefonódik a nevével, éppen ezért sokan nem is tudják, vagy megfeledkeznek róla, hogy ő lengyel bevándorlók gyermeke, aki a New Yorki Bronxban született.
Karrierútja példaértékű, a ranglétra minden egyes fokát megmászta. Kevesen tudják róla, de karrierjét úgy kezdte, hogy nyakkendőket árult a Rockefeller Center pincéjében. Alázatos és kitartó munkája kifizetődött, először a Bloomingdale’s polcait hódította meg, majd építőelemről építőelemre, jobban mondva pólóra pólóra építette fel a Ralph Lauren-birodalmat, ahol a klasszikus és örök darabok uralkodnak.
Ralph Lauren nem véletlenül az USA büszkesége
Lehet, hogy Ralph Lauren USA-víziójának része egy átlag magyar számára elképzelhetetlenül drága luxusautók, valamint a többmillió dolláros birtokok Hamptonsban és Coloradóban, de ő mindenki divattervezője. A milliárdos művész mindenkit arra ösztönöz, hogy hibátlanul öltözködve éljen, legyen szó egy hétköznapi gombos ing és farmer szettről, vagy egy lenyűgöző, vörös szőnyegre szánt estélyiről. Tehát Ralph Lauren divatházának ajtaja nyitva áll és tárt karokkal várja a magánembereket, valamint a sztárokat is.
Elmondató, hogy Ralph Lauren sokkal többet képvisel, mint a luxuskivitelű álmot. Nevéhez fűződik a remény, valamint a kemény, alázatos munka is. Igen, a divatcikkei drágák, de az árak széles skálán mozognak, valamint ritka minőséget képviselnek. Tehát kreativitása arról szól, hogy olyan kreációkat alkosson, amelyek életben tartják a „semmi sem lehetetlen”, valamint az „élet szép” víziókat.