Divat a magyar: Katy Perry is az Abodi márka ruháját viseli
Az erdélyi kulturális inspirációkra építő nemzetközi hírű high fashion magyar márka, az ABODI, a Budapest Central European Fashion Week és a milánói divathét rendszeres szereplője. Emellett sorban öltözteti a legkomolyabb Hollywood-i sztárokat. A tervezőt, Abodi Dórát kérdeztük az új kollekcióról, a terveiről.
Ezeket láttad már?
Mi inspirálja és hogyan tud mindig újat alkotni, amiben mégis ott vannak azok az alapjegyek, amitől felismerhető egy ABODI ruha? Vajon van kívánságlistája, hogy mely világsztárokat öltöztetne szívesen?
Távlatok és a jelen
„Nagyon izgalmas, hogy mennyi új, tehetséges művész tud utat törni magának manapság az internetnek és a streaming szolgáltatóknak köszönhetően, szóval mindig van olyan új zenész vagy színész, aki friss, izgalmas és inspiráló a divatiparnak. Zendaya, Dua Lipa, Billie Eilish vagy Rosalia rajta van a listámon. De a klasszikus nagy ikon, Madonna is izgalmas kihívás lenne még.” - meséli a tervező.
„A 2023-as tavaszi-nyári kollekcióban egy nagyon erős “escapism” és békevágy jelenik meg. A fő motívumvilág az erdélyi folk inspirálta, saját kezűleg készült linómetszetek, amelyek print formàjában jelentek meg.”
Ruhák és értékek
„Az hiszem, a jó élmények kellenek ahhoz, hogy érzelmileg kötődni tudjunk a ruháinkhoz. Ha vannak olyan darabjaink, amelyek nagy becsben állnak, mert fontos embertől kaptuk, vagy sokáig vágytunk rá és végül megvettük, mert megérdemeltük, az mindig jó érzéssel tölt el minket, erőt adnak, és ha elvisszük őket a jó helyekre, akkor meg ráadásul pozitív energiákkal is feltöltődnek.”
„A tartós és minőségi darabokban hiszek, ha azt nézed, hogy egy designer darabot évekig hordasz és jól néz ki, időtálló, később akár el is adhatod, értéktartó, nem megy tönkre, akkor máris nem drága.”
„A három dimenziós szoborszerű Twin Unisus zakóruha megformálása sok fejtörést és kísérletezést igényelt, rengeteg munkánk van benne és egy izgalmas kreatív folyamat része volt. Úgy tekintünk rá, mint szoborra, egy művészeti darabra, az iparművészet és a szobrászat határmezsgyéjén, gyűjtőknek készült.”