Kvíz: Most kiderül, a divat áldozata vagy-e, vagy igazi trendszetter!
Tizenötödik alkalommal rendezték meg a Global Fashion Summit konferenciát Koppehágában, ahol a világ legbefolyásosabb és legmodernebb módon gondolkodó divatcégeinek képviselői, a jövő formálói vettek részt.
Ezeket láttad már?
A Global Fashion Summit méltón ünnepelte tizenötödik jubileumát, egy öt pontból álló stratégia mentén beszéltette a divatipar szereplőit. Beszélt a divat jövőjéről a Patagonia ügyvezetője, Ryan Gellert és Adam Karlsson, a H&M csoport pénzügyi igazgatója, David Schneider, a Zalando egyik társügyvezetője is. Befolyásos emberekből tehát nem volt hiány. Most te jössz, neked is van befolyásod!
A világ készen áll változtatni!
A Global Fashion Summit kétnapos divatkonferenciáról, melyet a Global Fashion Agenda 2009-ben rendezett meg először Koppenhágában, meglehetősen túlterhelt gondolatokkal távozott mindenki. A beszélgetések nagyon sok szempontól körbejárták, hogyan változik a divat, az életünk a következő években, évtizedben.
A "make, take, waste" (készítsd el, vedd el, dobd el) modell már nem működik többé, sem a vállalatok, sem mi nem élhetünk tovább ilyen pazarlóan, hiszen szó szerint magunkat és a jövőnket emésztjük így el.
Paul Polman, a nemrégiben megjelent Net Positive című sikerkönyv szerzője, aki előadást tartott a GFA konferencián, meg is fogalmazta a közönségnek, hogy az a jó, ha kényelmetlenül érzik magukat, mert az azt jelenti, hogy jó irányba haladnak. Akkor van baj, ha kényelmesen elvagyunk, mintha minden jól menne.
A fenntartható skandináv divat menti meg a világot
Számomra az is kiderült, hogy bár az, hogy vissza tudunk-e fordulni a klímaegyezményben meghatározott másfél fok felé, leginkább az ipari (nem csak divatipari) szereplőkön és a kormányokon, szabályozásokon múlik, mégis nagy hatása van a jövőnkre annak, hogy mi, a közönség, a vásárlók, a divatot kedvelők, élelmiszert fogyasztók, szavazók, mit tartunk divatosnak, és mennyire vagyunk tájékozottak.