A férfiaknak is joguk van a rózsaszínhez és a finomabb darabokhoz, és ezt be is bizonyítjuk!
Ahogyan a nemek és az identitás körüli párbeszédek fejlődnek, úgy a férfi öltözködés is átalakul. A hagyományosan nőiesnek titulált ruhadarabok és stílusjegyek kitörni látszanak a társadalmi keretrendszerből, ami nagyon jó hír, hiszen a férfiaknak is joguk van a rózsaszínhez és a finomabb darabokhoz is.
Ezeket láttad már?
A GLAMOUR korábban már kimondta a nyilvánvalót és a vitathatatlant, miszerint a szövetdarab, a textil vagy a ruhadarab nemtelen. A divat kodifikáltan őszi-téli és tavaszi-nyári kollekciók, továbbá trendek halmazaként funkcionál, és az esetek döntő többségében a divatipar szereplői a társadalmi normáknak megfelelő módon kreálnak női-férfi kollekcióikat, ezzel meghatározva, hogy mi számít nőiesnek és mi számít férfiasnak - arról a problémakörről nem is beszélve, hogy a nemek nem csak és kizárólag binárisan léteznek. Fontos téma, de ezen cikk most nem a különböző identitásokról szól, hanem arról, hogy a férfi öltözködés is a társadalom beskatulyázó csapdájába esett.
Hazugság lenne állítani, hogy a divat egyáltalán nem próbálkozik változtatni ezeken a mintákon, hiszen már öt évtizede prezentálnak szoknyákat a kifutón olyan kísérletező divatházak, mint a Vivienne Westwood, a Jean Paul Gaultier, a Yohji Yamamoto, a Marc Jacobs és a Raf Simons. Ezt a törekvést sokáig csak a legmerészebb férfiak, főként az LMBTQ+ közösség tagjai karolták fel, de az elmúlt években több fronton is javulni látszik a tendencia. Az utóbbi években egyrészt a Dior, a Gucci és a Louis Vuitton is csatlakoztak ehhez a divatforradalomhoz, másrészt egyre több férfi sztár identitástól függetlenül igent mond a szoknyára - valamint más, korábban femininnek ítélt darabokra is.
6 szett, ami felszabadítja a férfi divatot a társadalom béklyói alól:
Galéria
A divat nemtelenné válása, valamint ennek társadalmi szintű elfogadása jelentősen megkönnyítené a férfiak életét, mert ezáltal az önkifejezési lehetőségek széles tárháza nyílhatna meg számukra. A lényeg az, ha egy férfi a 2020-as években szoknyát, ruhát, blúzt, vagy esetleg rózsaszínt szeretne viselni, akkor azt szabadon és szexualitástól függetlenül megteheti, és pont. Csodálatos dolog, hogy számos márka és számos férfi teljes mellszélességgel képviseli ezt a gondolkodásmódot, de még csodálatosabb lenne, ha a társadalom másképp gondolkodó tagjai ezt kommentek és vélemény nélkül elfogadnák. Az elfogadás nem egyenlő azzal, hogy minden egyes férfinak szoknyahordásra kell adnia a fejét, itt csupán arról van szó, hogy hagyjuk a másikat érvényesülni, valamint élni is.