Fenntarthatósági útmutató: így vásárolj, hogy kisebb legyen az ökológiai lábnyomod
Hirdetés
Egyre többen érdeklődnek a slow fashion és a lehető legkisebb környezetterheléssel járó vásárlás iránt. De mit jelent valójában a fenntartható divat kifejezés, és hogyan vásárolhatunk divatcikkeket etikusabban?
Ezeket láttad már?
Manapság egyre inkább a tudatos életmód felé hajlunk, többek között a fogyasztói döntéseink bolygóra gyakorolt hatását is figyelembe vesszük. Az öltözködés és a divat is egy olyan terület, amit érdemes újragondolni, hiszen ha a megunt, elhasznált, kevésbé trendi ruháinkat valamilyen formában újrahasznosítjuk, vagy az új ruhák vásárlása során a környezeti szempontokat is figyelembe vesszük, jelentősen csökkenthető a környezet terhelése. Mit tehetsz a gyakorlatban, ha azt szeretnéd, hogy a fenntartható szemlélet jobban érvényesüljön a hétköznapjaid során?
A GLAMI divatkereső 5 tippjének segítségével, akár már holnaptól etikusabbá és fenntarthatóbbá teheted a vásárlási szokásaidat.
1. Légy tudatos az anyagválasztásban!
A fenntartható anyagok előállítása és további felhasználása kisebb környezetterhelést jelent. A fenntartható termékeknek ezért megújulónak, újrahasznosíthatónak vagy legalább alacsony környezeti hatásúnak kell lenniük (kevesebb vízhasználattal, vegyszerek nélkül történő előállítás stb.). Következő vásárlási körutad alkalmával az anyagokat helyezd előtérbe a márkák helyett! Biztosak vagyunk benne, hogy szeretni fogod az olyan anyagokból készült ruhákat, mint a biopamut, a len, az ipari kender vagy lyocell. Nemcsak a minőség számít, hanem az is, hogy a környezetünk számára milyen következményekkel jár az adott darab viselése!
A környezetbarát anyagokról a GLAMI blogján találhatsz további információt.
2. A minőségre figyelj a mennyiség helyett!
Tízesével lógnak az ingek a szekrényedben, de csak a három legjobb minőségűt hordod?Ha egy teli szekrény előtt állsz reggelente, és úgy érzed, még mindig nincs mit felvenned, itt az ideje, hogy átgondold a vásárlási szokásaidat. A minimalista capsule wardrobe koncepció segítségével a legszükségesebb alapdarabokból egy teljesen univerzális, minden alkalomra megfelelő ruhatárat hozhatsz létre.
3. Támogasd a helyi márkákat!
Mindig jó ötlet helyi márkáktól és tervezőktől minőségi ruhákat vásárolni. És hogy miért éri meg? Sok ilyen márka a környezetbarát anyagok használata mellett etikus munkamódszert is alkalmaz, emellett a helyi gazdaságot is támogathatod.
4. Győződj meg róla, hogy csak felelős márka termékeit vásárolod meg!
A legtöbb márka nyilvánosan elérhetővé teszi a környezetvédelemmel és a gyártási eljárásokkal kapcsolatos információkat. Mielőtt megvásárolnád a következő ruhadarabot, keresd meg a Fenntarthatóság menüpontot a cég weboldalán, és nézd meg, milyen lépéseket tesz az adott márka a környezet megóvása érdekében.
5. Adj még egy esélyt használt ruháidnak!
A legegyszerűbb megoldások is sokat jelentenek: vásárolj használt ruhákat, a régieket pedig, ha már nincs rájuk szükséged, add el, vagy adományozd egy helyi jótékonysági szervezetnek. Ha lyuk van a farmerodon javíttasd meg, ha pedig már végképp nem érdemes, akkor keress egy szabót, aki az anyagból fantasztikus új ruhadarabokat készít majd neked!
Ha úgy érzed, hogy mindez túl sok időt igényel, látogass el a GLAMI-ra! A több száz webáruház kínálatát egy platformon összekötő keresőoldalon nemcsak könnyedén böngészhetsz ruhák, cipők és kiegészítők ezrei között, de számtalan szűrőt is használhatsz a fenntartható anyagok, származási országok, tanúsítványok és egyéb tulajdonságok szerint történő kereséshez. Így már pillanatok alatt megtalálhatod a számodra legmegfelelőbb darabokat!
További inspirációért, divattippekért és érdekes cikkekért keresd fel a GLAMI blogot.