A magyarok világsikerre születtek! Elhiszed, hogy ezek mind hazai divattervezők munkái?
A Syoss Fashion Show tökéletes lehetőséget jelent a kezdő, hazai tervezők számára, melynek segítségével közelebb kerülhetnek álmaik megvalósításához!. A márka számára fontos a divat és a hazai divattervezők támogatása, ennek köszönhetően 2023-ban harmadik alkalommal adtak lehetőséget a tehetséges, feltörekvő divattervezőknek a kreativitásuk kibontakoztatására.
Ezeket láttad már?
A tervek életre keltek a kifutón, ahol egy 3 öltözékből álló kapszulakollekciót mutathattak be a designerek. A Syoss Fashion Show keretein belül bemutatott pályamunkák közül, most hét tervező kreációja kerül új környezetbe Martin Wanda fotóin.
Klein Vanda
„A Syoss Fashion Show-ra készített kollekcióm koncepciója az önismereti fejlődés folyamatának bemutatására fókuszál. A három look közül az első a képen látható ‘MESS’ ruha egy kezdeti, kusza állapotot szimbolizál. Ezen a fehér 100% pamutból készült öltözéken belül az eltúlzott méretű masni és a puffos ujjak nagyvonalú formavilága a szélsőséges érzelmekre, míg a részletgazdag, absztrakt hímzett ‘subtraction cutting’ szoknya a lelki világ összetett, bonyolult rendszerére utal.”
Jónás Anna
„A három darabos Konseputo mikro kollekció első darabja Asa névre lett keresztelve, ami japánul reggel jelentéssel bír. Tradicionális japán szabásvonalakkal és kreatív modellezést igénylő részleteket használtam ennél a ruhánál. A minimalista stílusjegyek mellett minden alkatrésze technológiai különlegességet rejt, ami egy lendületes, geometrikus mégis nőies összhatást eredményez. Alapanyagát tekintve düsesz és selyem szatén. A tervezés során különös tekintettel voltam a kényelemre, esztétikára és az egyszerű kezelhetőségre.”
Konseputo kollekció
„A Syoss pályázat három kritériumát tanulmányozva több irány is kirajzolódott a tervezési lehetőségek között; az új ázsiai összetevők utaltak a termék alkotóinak erős preferenciájára, így a márka eredetét figyelembe véve a Japán tradicionális szabásvonalakat vettem alapul, a modern japán divattervezés minimalista iránymutatásával. A három alkalmi darab tervezésének színeinél a feketét vettem a domináns alapnak, és egy-egy részletet emeltem ki a Syoss hajápolási termékek csomagolásán található színekkel. A kollekció tervezésénél egyszerű szabásvonalakat használtam, de minden esetben kiegészítettem egy kreatív modellezést igénylő részlettel.”
Pila Levente
„Az inspirációm a Syoss termékek ázsiai ihletésű összetevői voltak - a vízililiom és a lótusz növényeket tanulmányoztam. A kollekcióban minden felső újrahasznosított ruhákból készült. A férfi szett (Lotus suit) tulajdonképpen egy öltöny újragondolva. Ebben a szettben játszani szerettem volna a férfi és női öltözködési normákkal. A rövidre vágott zakó gallérja alá egy egyedi kiegészítőt varrtam, ami a víz alatti bimbókra emlékeztet. A Syoss Fashion Show óriási élmény volt számomra. A ruháim először kerültek kifutóra, amiért nagyon hálás vagyok. Korábban nem tanultam divattervezést, ezért néha elveszve éreztem magam, de nagyon sok tapasztalatot szereztem, amiket biztosan kamatoztatni tudok a jövőben.”
Sovány Daniella
„A fő tervezői inspirációm az ázsiai kultúra és a haj fontossága volt egy olyan kontextusba csomagolva, ami visszatükrözi a Syoss imázst. Ez a hangulat többek között a tradicionális elemek és a mai japán trendek attribútumainak keveredésében nyilvánul meg. Mivel a haj textúrája egy tervezői szempont volt, így az átvitt értelemben megjelenik a visszatérő zsinóros elemekben, de emellett mindenképpen szerettem volna egy olyan ruhát is készíteni, amely konkrét formában dolgozza fel a haj szerkezetét. Ennek eredménye a sokak által biztosan bizarrnak vélt ruha, ami azóta a DAN!ELLE márka egy ikonikus darabjává vált.”
DAN!ELLE
„Ennél a szettnél a felső részen megjelenő japán folklór elem, a sárkány szimbólum, mely kézi gyöngyhímzéssel elevenedik meg a pliszírozott tüll anyagon. Ez a minta egy több hetes kézimunka eredménye, amivel szerettem volna tisztelegni a japán művészek aprólékossága előtt. A sárkány kanyargó mintája átmenetet képez a finom tüll felső és a szoknyarész kócos hajszálakból álló textúrája között. Gyakran szeretek újrahasznosítani és „szemétből” alkotni. Ehhez az elképzeléshez például használt parókákat dolgoztam fel, így figyelve környezetünkre.”
Szarvas Valentin
„A Hajszálnak is van árnyéka című három darabos kollekció az intimitás fogalomkörét járja körül, amelyet a hajmosás rituáléján keresztül értelmez. Az öltözékek tervezésénél fontos inspirációforrás volt Ren Hang fotóművész egyik munkája, amelyen egy hotelszobában játszódó jelenet látható. A képen egy ágyon elhelyezett hatalmas, vízzel teli akváriumba veti bele magát egy szerelmespár. A puha ágyon elhelyezett kemény keretek közé zárt lágy víz és a mindent túlélő, éltető kapcsolatuk pillanatát örökíti meg. Ehhez társítottam még a művész "Love" című versét is, amely az intimitásról és a bizalomról íródott.
A hajmosás rituáléja egy nagyon intim élethelyzet, egyfajta megtisztulási rítusként is felfogható. Ennek az intim rituálénak a végén a haj szerkezete megváltozik, a cselekményt végző személy pedig szimbolikusan megtisztul. A három darabos öltözékkollekció darabjai a megtisztulás és újjáépülés folyamataiból építkezik.”
Szurovcsák Dóra
„A 3 darabos kollekció leglátványosabb darabja a hatalmas fűző, mely a teljes intimitást jelképezi. A kiindulási alap ehhez egy viktoriánus kori fűző volt, melyet felnagyítva, nem konvencionálisan – arányokat eltolva és eltorzítva - kívántam használni – tömést és megkötőket alkalmaztam rajta, melyek a japán hagyományos öltözködés alapjai. A szetthez tartozik egy fejdísz, mely a japán tradicionális shibori technikával készült, batikolt és keményített puritán eleme az öltözetnek. A Syoss Fashion show-n az összeállítás különlegessége volt a lila testfestés, mellyel azt a határt feszegettem, ami az intimitás és az eltakartság között mozog.”
Borcsik Liza
„A kollekcióm darabjainak különlegességét a pliszírozott anyagok jellemzik, melyek többféle anyag karakterben és léptékben jelennek meg. A különböző méretű és karakterű textiliák határozzák meg a sziluettet.”