7 dolog, ami a reggeli fejfájás hátterében állhat

2017. június 20.
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

Kinyitod a szemed reggel, és az első érzés, ami a hatalmába kerít, az a fejfájás. Ismerős? Sajnos sokunkkal előfordul, hogy nehezen indul a napunk, hasogat az egész koponyánk, és legszívesebben visszafeküdnénk rögtön. A fejfájás hátterében rengeteg ok állhat, és igaz, sokszor ártalmatlan rosszullétről van szó, érdemes utánajárnunk a témának.

7 dolog, ami a reggeli fejfájás hátterében állhat
Fotó: giphy

Íme 8 ok, ami felelőssé tehető a kellemetlen reggeli érzésért:

A szervezetünknek átlagosan 7-8 óra alvásra van szüksége, és amennyiben ezt nem kapja meg, valószínűleg megemelkedett pulzussal, magas vérnyomással és stresszel kell küzdened a következő napon. Mindehhez még hozzájárulhat a fejfájás, ami sokszor csak akkor múlik csak el, ha ismét ágyba kerülsz. Törekedj rá, hogy megfelelő mennyiségben pihenj!

A túlalvás épp úgy káros lehet, ahogy az átvirrasztott éjszaka. Ha 9 óránál többet alszol, csökken a szervezeted szerotonin szintje, ami visszafogja a vérkeringést, és így fejfájást okozhat.

Reggel alacsonyabb az endorfin-, azaz a boldogsághormon termelésünk, ami akár migrént is okozhat. A rossz hír az, hogy az orvosok sem tudják, miért jelentkezik egyes embereknél a fájdalom, viszont egyöntetűen azt javasolják, hogy tornával indítsd a napot, ugyanis a mozgás megemeli az endorfinszinted.

A horkolás alvási apnoet okozhat, egy olyan állapotot, ami fulladáshoz, nehéz légzéshez vezethet. A fojtogató érzés csak pár másodpercig tart, azonban ezáltal az agyadba kevesebb oxigén jut, ami fejfájást okozhat. Amennyiben egyedül alszol, lehetséges, hogy nem is veszed észre, hogy horkolsz, ezért jobb utánajárni a dolognak.

Ezt olvastad már? 8 szokás, amitől még borzasztóbb a menstruáció

A koffeinbevitel befolyásolja az idegrendszered működését, így célszerű minden nap nagyjából azonos időben elfogyasztanod a kávédat. Amennyiben ez a rendszer borul, változhat az agyad vérellátása, ami fejfájáshoz vezethet. Az is gondot okozhat, ha túl sok koffeint fogyasztasz, próbálj meg legalább egy csészét elhagyni a megszokott napi adagodból.

A depresszió hatására csökken a szervezet szerotonin szintje, ami a nap bármelyik szakaszában okozhat fejfájást. A szorongás és az alvászavar gyakran együtt jár, és a kettő eredményeként jelentkezhet a fájdalom is. A hangulatod és a kellemetlen érzés sajnos vica versa működik: mindkettő eredményezheti a másikat.

Ha 140/90, vagy még magasabb a vérnyomásod, a normálisnál több vér jut az agyadba, és ez könnyen okozhat fájdalmat. Rengeteg ember nem is tudja, hogy vérnyomásproblémákkal küzd, éppen ezért fontos rendszeresen mérni, és figyelni, ha határtéken mozogsz. Amennyiben nem megfelelő a számod, az orvosod valószínűleg életmódváltást javasol majd.

Glamour Napok Banner
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!
0 seconds of 56 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
00:56
00:56
 

Ez is érdekelhet

Kevesen ismerik őket, pedig forradalmasították az ipart: ők a világ legsikeresebb női ékszertervezői

glamour plusz ikon Kevesen ismerik őket, pedig forradalmasították az ipart: ők a világ legsikeresebb női ékszertervezői

Értesülj elsőként legújabb híreinkről

A hüvelyed tényleg jelez, ha túl sok cukrot eszel? (x)

A hüvelyed tényleg jelez, ha túl sok cukrot eszel? (x)

3 kis lépés, amivel kezdőként is elindulhatsz a pénzügyi boldogulás felé (x)

3 kis lépés, amivel kezdőként is elindulhatsz a pénzügyi boldogulás felé (x)

Húsvéti receptek, amik nemcsak finomak, de tápanyagokban is gazdagok (x)

Húsvéti receptek, amik nemcsak finomak, de tápanyagokban is gazdagok (x)

Ezek a leggyakoribb tévhitek az allergiáról (x)

Ezek a leggyakoribb tévhitek az allergiáról (x)